İstanbul Havalimanı üzerinden Avrupa'nın en fazla 3 üncü uçuşu yapıldı

Yapımından bugüne tartışmaların odağı olan İstanbul Havalimanı, Avrupa'da en fazla uçuş gerçekleştirilen havalimanları listesine girdi.

İstanbul Havalimanı üzerinden Avrupa'nın en fazla 3 üncü uçuşu yapıldı
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 14:16 - Güncelleme: 04 Kasım 2020 - 14:18
İstanbul Havalimanı için yeni rekor açıklaması geldi. Dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı, rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Dünya ve Avrupa'nın yeni transfer noktası olarak faaliyetlerini 7/24 devam ettiren, pandemi sürecinde önemli görevleri üstlenen İstanbul Havalimanı yeni bir rekoru daha kırdı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 4 Kasım 2020 - İstanbul


Dünya üzerinden en modern teknoloji ile hayata geçirilen, Türkiye'nin gurur projeleri arasında yer alan ve şimdiden hava trafiği konusunda Avrupa'nın en üstlerinde yer alan İstanbul Havalimanı uçuşlarında yeni rekorlar gelmeye devam ediyor.

Konuyla alakalı Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (Eurocontrol) tarafından hazırlanan son raporda, İstanbul Havalimanı, Amsterdam Schiphol ve Londra Heathrow Havalimanları’ndan sonra en fazla uçuş yapılan havalimanı sıralamasında yer aldı. İstanbul Havaimanı günde 520 hareket sayısına ulaşmış durumda.


3 Kasım Salı günü açıklanan veriler kapsamında İstanbul Havalimanı, 452 uçuşla Avrupa’da en yoğun trafiğe sahip üçüncü havalimanı olduğu ifade edildi. Raporda ayrıca Türk Hava Yolları da gerçekleştirdiği 541 sefer ile aynı gün Avrupa’da  ilk sırada yer aldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum