İstanbul havalimanlarında tarihi rekor! Sabiha Gökçen’de 1...

İstanbul havalimanlarında tarihi rekor! Sabiha Gökçen'de 1 günde 109 bin kişi...

İstanbul'un havalimanlarında rekorlar kırılmaya devam ederken, rekor haberi Sabiha Gökçen'den geldi. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, günlük yolcu sayısında tüm zamanların rekorunu bakın ne zaman kırdı...

01 Ağustos 2017 - 09:51

İstanbul'da üüncü havalimanı inşaatı tüm hızıyla 2018'e yetişrtirilmeye çalışılırken, hava trafiğinde ve diğer havalimanlarının kullanımında ise tarihi rekorların kırıldığı haberleri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Ekonomik anlamda 3.Havalimanı projesinin ne kadar isabetli bir karar olduğu ise kırılan bu rekorlarla gerekliliğini ispatlar türden.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Ağustos 2017 - İstanbul

Sevindiren tarihi rekor haberinin ayrıntılarına göre, İstanbul'un Anadolu Yakasın'da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı 28 Temmuz Cuma günü gün boyunca toplamda 109 bin 928 yolcunun geçmesiyle bir günde geçen yolcu sayısıyla tarihi bir rekora imza attığı gelen bilgiler arasında.

Ülke turizmine büyük katkı veren havalimanlarında uçuş rekorları art arda gelmeye devam ediyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan turizm için sevindirici olan ve yüzleri güldüren habere göre, Cuma günü tatilcilerin uçuşlarının da etkisiyle havalimanı yolcu rekorunun kırıldığı kaydedildi. 2001'den bu yana uçuşlara devam eden Anadolu yakasının en önemli hava ulaşımı ve transfer noktası Sabiha Gökçen Havalimanı kullanımında kendi rekorlarını yenilemeyi sürdürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, günlük yolcu sayısında tüm zamanların rekorunu 28 Temmuz cuma günü kırdı.

Buna göre cuma günü 686 uçağın kullandığı havalimanından 109 bin 928 yolcu geçiş yaptı. Bundan önceki rekor 2015 yılı Ağustos ayında 108 bin 177 ile kırılmıştı. Gün boyunca adeta dolup taşan havalimanında sorunsuz bir uçuş keyfi için ilk geçiş noktası özelliğini  arttırmaya devam ediyor.

Diğer önemli bir haber de geçtiğimniz haftalarda yaşanmıştı! Tüm zamanların hava sahası rekoru kırılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..