İstanbul İtfaiyesi 250 yeni personel alacak

İBB, İstanbul İtfaiyesi Ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezunu yeni itfaiye eri personeli alımı için düğmeye bastı.

İstanbul İtfaiyesi 250 yeni personel alacak
19 Kasım 2020 - 13:09
Türkiye'nin megakenti İstanbul'da İtfaiye eri olmak isteyenler için yeni bir fırsat başladı. İstanbul itfaiyesi tarafından yeni personellerin alımı başlıyor. İstanbul İtfaiyesi, Ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezunu şartı aradığı 250 itfaiye eri alımı için düğmeye bastı. Peki İtfaiye eri olmak için KPPS puanı kaç olması lazım? Sınav var mı? Personel alım ilanına dair tüm ayrıntılar haberimizde.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 19 Kasım 2020 - İstanbul


İBB tarafından , İstanbul'un yangın sorunlarında en büyük paya sahip itfaiye için yeni personel alım ilanı geçtiğimiz gün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, İBB, İstanbul İtfaiye'sinde çalıştırılmak üzere, 250 yeni itfaiye eri personel alımı için ilan yayınlamış oldu. İtfaiye eri olmak isteyenler iin tüm ayrıntıların belirlendiği ilan detayları ise belli oldu. Peki itfaiye eri personel alım ilanına başvuru nasıl yapılır, sınav var mı sorularının yanıtını haberimizden öğrenebilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İTFAİYE ERİ ALIM İLANI


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal bulunan 250 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapacaktır.

250 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapılacak.

Adaylar 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlamaları isteniyor.

SINAVIN YERİ, ZAMANI

İtfaiye Eri kadroları için yapılacak yazılı sınav 25/1/2021 tarihinde, uygulamalı sınav ise 26/1/2021 – 12/2/2021 tarihleri arasında; Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

istanbul itfaiyesi personel alım ilanı şartları
istanbul itfaiyesi personel alım ilanı şartları 19 kasım 2020

istanbul itfaiyesi personel alım ilanı şartları

istanbul itfaiyesi personel alım ilanı kimler işe alınacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum