İstanbul İzmit sınırına KİPTAŞ konut projesi

İstanbul'da yıllardır sosyal konut projeleri hayata geçiren KİPTAŞ, Kocaeli'nde İzmit ile İstanbul sınırında dar gelirlilere ev yapacağı iddia edildi.

İstanbul İzmit sınırına KİPTAŞ konut projesi
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2020 - 08:21
Megakent İstanbul'da çok sayıda ilçede önemli sosyal konut projeleri inşaa eden, binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan İBB iştiraki KİPTAŞ, yeni sosyal konutlar için vatandaşın görüşlerini almaya devam ediyor. Diğer taraftan yeni projelerin hazırlıklarını sürdürüyor. Henüz netleşmeyen projeler, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda, fikri alınarak şekillendirilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) dar gelirli vatandaşlar için KİPTAŞ şirketiyle şehrin çeşitli ilçelerinde kendi mülkiyeti üzerinde vatandaşa ucuz konut inşaatı için çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda Kocaeli, İzmit sınırında yeni sosyal konutların hayata geçirilmesi adına önemli bir çalışma yürütülüyor. Binlerce vatandaşın önerisiyle hareket edecek olan KİPTAŞ, uygun şart ve koşullarda, dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmasının yolunu açacak.

KİPTAŞ bu kapsamda hayata geçirilecek projelerinde vatandaşın ödeme koşulları dahil olmak üzere, oturmak istediği evin şekli, büyüklüğü ve sosyal donatılarına kadar belirleyebilmesine olanak tanıyor. Bu kapsamda KİPTAŞ tarafındna devam eden uygulama ile KİPTAŞ’ın yeni sosyal konut projesinde siz de söz sahibi olabilirsiniz.


Açıklanan yeni proje yok

Kocaeli Belediye başkanı ile sık sık görüşen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul-zmit sınır bölgesinde hayata geçirilecek KİPTAŞ projesi için çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor. AKP döneminde süren KİPTAŞ projeleri tamamlanmış ve son olarak Silivri'deki konutların kura töreni gerçekleştirilmişti. KİPTAŞ, 2021 yılı konut programı henüz açıklanmadı. İstanbul'da yapılacak yeni sosyal konutlara dair netleşen proje bulunmuyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum