İstanbul Kağıthane'de 3 Kasım'da tahliye kaçış tatbikatı yapılacak

İstanbul için önemli tatbikatlardan biri 3 Kasım tarihinde Bakanlı tarafından gerçekleştirilecek. Peki nasıl yapılacak bu tahliye tatbikatı?

İstanbul Kağıthane'de 3 Kasım'da tahliye kaçış tatbikatı yapılacak
Editör: Hakan A.
24 Ekim 2020 - 14:10
İstanbullular bu habere dikkat! İç İşleri Bakanlığı tarafındna yapılması planlanan tahliye tatbikatı için geri sayım başladı. İstanbul Kağıthane ilçesinde gerçekleştirilecek tatbikata ilişkin ayrıntılar belli oldu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 24 Ekim 2020 - İstanbul


Milyonların yaşadığı İstanbul'un en önemli problemlerinin başında gelen deprem kaçınılmazına ilişkin önemli bir tatbikat yapılması planlandı. Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı kapsamında ele alınan tatbikata dair son dakika bilgileri açıklandı.

Deprem ilinci ve farkındalık kazandırması planlanan bu ve benzeri tatbikatlar sıkça yapılması kararlaştırılan toplantıda, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Tüm vatandaşlarımızın deprem refleksini, bilincini ve farkındalığını en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Keza tatbikatlarımız da devam ediyor. Ülke genelinde 18 bin 642 adet acil durum toplanma alanımız mevcut. İnşallah önümüzdeki Salı günü, İstanbul Kağıthane'de toplanma alanlarına ilişkin bir tahliye plan tatbikatımız olacak' dedi.

Bakan Soylu açıklamasında, 'Yani deprem olduğu zaman gerekli siren çalınacak ve herkes toplanma alanına gidecek. Peki bu tarifimiz nasıl olacak? İstanbul'da her binaya bunları yapıştıracağız. Her binaya kendilerine yakın 3 toplanma alanını adresleriyle konumlarıyla QR kodlarıyla asacağız. Yapılacak ilk iş toplanma alanına gitmektir. Bunu zihnimize kazımalıyız. Arabaya binip yola çıkmak başkalarının canına kastetmektir. Şahsa özel herkese toplanma alanlarının belirtildiği kısa mesajlar atacağız. Deprem olduğu an toplanma alanlarına gidilecek, biz de vatandaşlarımızı alıp barınma alanlarına götüreceğiz' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum