İstanbul Kağıthane'ye Erka Grup'tan iki yeni proje

İstanbul Kağıthane bölgesinde Erka Grup tarafından hayata geçirilecek Erka Konsept ve Erka Panorama projelerini görücüye çıkartırken, daireler satışa sunuldu.

İstanbul Kağıthane'ye Erka Grup'tan iki yeni proje
Editör: Hakan A.
12 Ekim 2016 - 15:43

Erka Grup imzasıyla Erka Konsept ve Erka Panorama projeleri Kağıthane’de hayata geçiyor. Düzenlenen basın toplantısında proje detayları ve şirketin büyüme hedefleri üzerine Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz bilgi verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Ekim 2016 - İstanbul

1986 yılından bugüne bir çok projeyi haya geçiren Erka Grup yurt içinde ve Rusya’da sayısız konut inşaatı geliştirdi. 9 tane kentsel dönüşüm projesi ile toplamda 1400 konut yapmayı planladıklarını açıklayan Erka Grup, bu rakamı beş yıl içinde 5 bin konuta çıkarmayı ve 1,5 milyar lira ciroya ulaşmayı hedefliyor. İlk olarak Kağıthane’de Erka Konsept ve Erka Panorama projeleri ile başlayan firma arkasından Erka Vizyon ve Erka Suadiye konut projelerini hayata geçirecek.
 
İstanbul Kağıthane’de kentsel dönüşüm projeleri üzerine çalışmalar yapan firma iki yeni kentsel dönüşüm projesini satışa çıkardı. Doğma büyüme Kağıthane’li olduğunu söyleyen Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz, Kağıthane ile gönül bağımız var dedi. Karagöz, “ Bölgeyi iyi biliyoruz. Burada yerleşik olmamızdan dolayı  gönül bağımız ve dolayısıyla güvenilir olmamızın sonucu olarak Kağıthane’de kentsel dönüşüm projeleri yapıyoruz.  Şehir merkezlerinde artık arsa bulmak imkansız. Ancak kentsel dönüşüm ile yeni bina yapılabiliyor. Kentsel Dönüşüm kolay değil bir sürü engeller ile karşılaşıyorsunuz. Bu iki projeyi bu duruma getirmek tam dört yılımızı aldı. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesi olarak pilot bölge olmasına rağmen başarı oranı yüzde 50’ dir. Emsal yüksek olmasına rağmen hak sahipleri ile anlaşma yapmak kolay değil.” açıklamasını yaptı.
 
Erka Konsept’de 444 bin TL’den başlıyor

Tek bir blokta toplam 8360 metrekare üzerinde inşa edilen proje Kağıthane’de hayata geçiyor.Kentsel Dönüşüm projesi olan Konsept’de 1+1,2+1,3+1 daire seçenekleri bulunuyor. Fiyatlar ise 444 bin liradan başlıyor. Projenin Nisan 2018 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor. Toplam 73 konutun olduğu projede, kapalı otopark, ffitness center, güvenlik, teras cafe, çocuk oyun alanı, toplantı salonu ve bahçe pergolaları bulunuyor.
 
Erka Panorama 345 bin TL’den başlıyorKağıthane’de inşa edilen proje 1412 metrekare arsa üzerinde bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiyor. 107 konuttan oluşan projede kapalı otopark, fitness center, güvenlik, çocuk oyun alanı, teras cafe, toplantı salonu ve bahçe pergolaları bulunuyor.
 
Her iki projedede ödemenin yüzde 50’si peşin yüzde 40’ı 18 ay vade ile yapılırken kalan yüzde 10 ödeme teslimde yapılabiliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum