İstanbul Kartal, Çatalca ve Büyükçekmece'de imar düzenlemesi

İstanbul'da üç ilçeyi kapsayan imar değişiklikleri askıya çıktı. İBB, Kartal, Çatalca ve Büyükçekmece için imar düzenlemesi yaptı.

İstanbul Kartal, Çatalca ve Büyükçekmece'de imar düzenlemesi
Editör: Hakan A.
17 Ocak 2020 - 09:17

İstanbul'da 3 ilçe için yeni imar planları askıya çıktı. 30 gün boyunca askıda kalacak imar düzenblemesine ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. İBB İmar Hizmetleri tarafından askıya çıkarılan Kartal, Çatalca ve Büyükçekmece imar planı düzenlemelerine dair itirazlar 17 Şubat 2020 tarihine kadar yapılabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından şehrin imar planlarına ilişkin yeni düzenlemelerini içeren değişiklikleri yapıldı. Bu çerçevede İBB, şehrin üç ilçesinde imar düzenlemesi gerçekleştirdi. İlgili karar bu sabah askıya çıkarılarak ilan edildi.

İstanbul yeni imar planları kapsamında önemli imar değişiklikleri yapılmaya devam ediliyor. Bu sabah Kartal, Çatalca ve Büyükçekmece için imar düzenlemeleri askıya çıkarıldı.

- Kartal ilçesi, Soğanlık Mahallesi, 10377 ada, 362 parselin bir kısmına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 02.10.2019 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı.

- Büyükçekmece İlçesi, İSKİ Tepecik Arıtma Tesisine Bağlantı Yolu ve Aşağı Kör Deresi Güzergahının bir kısmına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 08.11.2019 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı.

- Çatalca İlçesi, Kaleiçi Kentsel Sit Alanına ilişkin 1/5000 ölçekli 07.12.2019 tasdik tarihli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı. Ş.PLN

Çatalca İlçesi, Kaleiçi Kentsel Sit Alanına ilişkin planları görmek için tıklayınız...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3194 Sayılı Kanunun 8.maddesine göre ilan edilen imar planlarını aşağıdaki kriterlere göre buradan sorgulama yapabilirsiniz.


İstanbul'un son imar planı düzenlemesi ise 2020 yılının ilk haftasında yapılmıştı. Buna göre yapılan ilk imar planı değişikliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum