İstanbul Sancaktepe'de yeni imar değişikliği askıya çıktı

İstanbul'da Sancaktepe ilçesinde bazı alanlar için yapılan imar düzenlemesine ilişkin askı planı 30 gün süreyle askıya çıktı.

İstanbul Sancaktepe'de yeni imar değişikliği askıya çıktı
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2020 - 16:00
İstanbul genelinde gerçekleştirilen yeni düzenlemeler kapsamında İBB'den Sancaktepe bölgesinde yapılan son imar düzenlemesi askıya çıktı. İstanbul Sancaktepe'de yeni imar değişikliğinden etkilenecek semtler nereler?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi İmar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son imar düzenlemesinde Sancaktepe ilçesi'nde bazı alanlar bu düzenlemeler etkilendi. Şehir genelinde pek çok ilçe ve bölgede yapılan düzenlemeler arasında Sancaktepe'de bazı mahallelerin imar planlarında değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklikler ve kapsadığı bölgelerin ayrıntıları belli oldu.

Türkiye'nin megaşehri İstanbul'un 4 ilçesini etkileyecek yeni imar düzenlemesinde Sancaktepe'de nasibini aldı. Sancaktepe'nin bir mahallesi, yapılan yeni değişiklikler kapsamında düzenlemeye tabi tutuldu. Konuyla ilgili İmar Müdürlüğü askı planlarına göre, İBB, İstanbul'da Sancaktepe ilçesi sınırları içerisinde, Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde 1932 Parsel üzerinde bir kısmının etkileneceği şekilde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğini gerçekleştirdi. İlgili imar düzenlemesi 4 Aralık tarihinde askıya çıkarıldı. Askıdaki yeni imar planlarını görmek, bu imar planına itirazda bulunmak için verilen süre 30 gün olarak açıklandı. 

Sancaktepe'nin yeni imar planı düzenlemesi askı süreci 30 gün olurken, 4 Aralık'ta başlayan imar değişikliği askı süreci, 4 Ocak tarihinde sona erecek.

İşte Sancaktepe imar planından etkilenecek bölgelerin krokisi.

İşte Sancaktepe imar planından etkilenecek bölgelerin krokisi

İSTANBUL'UN 4 İLÇESİNDE İMAR PLANLARI DEĞİŞTİ

Diğer taraftan İstanbul'da başta Ataşehir ilçesi imar planı düzenlemesii olmak üzere, Çekmeköy ilçesi imar düzenlemesi ve Ümraniye ile Şile ilçelerinde yeni imar planı askı süreçleri başlatıldı. Yapılan değişikliklere dair son dakika ayrıntılarını emlakpencerem.com sitemizde aşağıda verilen haberlerden öğrenebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum