İstanbul Sarıyer'de o bölge hakkında flaş karar

İstanbul'un önemli ilçesi Sarıyer'de o bölge hakkında Bakanlık yeni kararını açıkladı.

İstanbul Sarıyer'de o bölge hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
01 Şubat 2021 - 08:10 - Güncelleme: 01 Şubat 2021 - 08:10
İstanbul'da korunacak alanlar listesine bir yenisi Sarıyer ilçesinde eklendi. Bakanlık tarafındna alınan son dakika kararla İstanubl'un Sarıyer ilçesinde bazı alanların Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Şubat 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin önemli korunacak alanlarına ilişkin yaptığı çalışmalar sürüyor. Kritik bölgeler için flaş kararla korunması, gelecek nesillere taşınması için çalışmalar yürüten Bakanlık, son olarak İstanbul Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde bazı alanlar hakkında kararını açıkladı. 

Konuyla alakalı olarak bugün Resmi Gazete'de yer alan duyuruda, İstanbul Sarıyer ilçesinde bazı alanların statüsü tescil edilmiş oldu.

Yapılan duyuruda, İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, İstinye Mahallesi 1352 Ada ve Çevresel Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 22.01.2021 tarih ve 143741 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.

İŞTE ETKİLENECEK ALANLAR

Şehrin önemli ilçesi, yeşiliyle bol Sarıyer ilçesinde ilan edilerek Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edilen yerlerin krokisini altta inceleyebilirsiniz..

istanbul sarıyer istinye yeni tescil kararı krokisi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum