İstanbul Silivri'de konut ve ticari alan imarlı emlak satışı için ihale

İstanbul'da Silivri ilçesi Belediyesi tarafından konut ve arsa imarlı olan iki adet arsa satışı için ihale gerçekleştirilecek. Toplamda 24 milyon muhammen bedelle ihalede satılacak gayrimenkuller için yapılacak İhaleye dair ayrıntılar belli oldu.

İstanbul Silivri'de konut ve ticari alan imarlı emlak satışı için ihale
Editör: Hakan A.
17 Ekim 2020 - 09:00
İstanbul'da ilçe belediyeleri tarafından ihale yöntemiyle satışa sunulan arsalara iki yenisi eklendi. Silivri Belediyesi, iki adet imarlı arsa satışı için ihale açtığını duyurdu. Konuyla alakalı ihale ilanı ve ayrıntıları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Silivri'de satılacak arsaların ihale bilgileri ve muhammen satış bedelleri.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Ekim 2020 - İstanbul


 İstanbul ve çevresinde son günlerde satış ihalelerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez Silivri Belediyesi tarafından mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin satışı için ihale açıldı.

İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Silivri'de Belediye mülkiyetinde bulunan iki adet arsanın satışı için açık arttırma usulü ihale yöntemiyle satış ihalesi düzenlenecek. Karar Resmi Gazete ile duyuruldu.


İstanbul İli Silivri Belediye Başkanlığından: 1- Aşağıda tabloda bilgileri bulunan, mülkiyeti Silivri Belediyesi’ne ait, ilçemiz Selimpaşa Mahallesi, 409 ada, 2 parselde ve Ortaköy Mahallesi, 332 ada, 7 parselde kayıtlı taşınmazların, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesi uyarınca, Kapalı Teklif Usulüyle, 28.10.2020 Çarşamba Günü saat 14:00 ‘te aşağıdaki listede gösterilen Muhammen Bedeller üzerinden, Silivri Belediyesi Merkez Binası, Meclis Toplantı Salonunda, Belediye Encümeni tarafından satış ihalesi yapılacaktır.

Silivri Belediyesince satışa sunulan arsalara dair ihale bilgisi ve diğer şartları ise şöyle;

İhaleye katılacakların istenen belgeleri, şartnamenin 10. maddede belirtilen tarihlerde, mesai bitimine kadar, ayrı ayrı, hazırlayacakları kapalı zarf içerisinde, Alındı Belgesi karşılığı, Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Kapalı teklif zarfları; istenilen belgeler ve fiyat teklifini içerir iç zarfı ile birlikte dış zarfın içine konulacaktır. Belgeler ve iç zarfın içine konulacağı dış zarfları; 27.10.2020 Salı günü mesai saati bitimine (16:30) kadar, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

Satış İhalesine ait şartname, taşınmazların tapu kayıtları ve imar durumları, ilan edildikten sonra her gün mesai saatleri içerisinde, Belediyenin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde görülebilir ve ihale şartnamesi 250,00 TL bedel karşılığında temin edilebilir.

İstanbul'da 3 farklı ilçede daha emlak satışı yapılacak

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum