Reklamı Geç
İstanbul Silivri’den geçecek Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale...

İstanbul Silivri'den geçecek Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale otoyolunda flaş gelişme

İstanbul Silivri'den geçecek olan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolunda sıcak gelişme.

03 Kasım 2016 - 09:30

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu projesi kapsamında sıcak gelişme yaşanıyor. Bakanlık ÇED sürecinin inceleme değerlendirme süreci sona erdiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul

Dev otoyol projesi kapsamında ÇED sürecinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Yapımı planlanan ve Silivri sınırlarından geçen Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu projesi için ÇED kararı verildi.

Konuya ilişkin duyuru Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sitesinden duyurulurken, açıklamada şu ifadelere yer verildi.

İstanbul İli, Silivri İlçesi sınırları dahilinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu”projesi ile ilgili olarak, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğigereğince hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından 25 Kasım 2014 gün ve 29186 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇEDYönetmeliği’nin 12. maddesi gereğince incelenip değerlendirilerek söz konusu rapor nihai kabul edilmiş olup, inceleme değerlendirme süreci sona ermiştir. ÇED Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince “Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu”projesinin Nihai ÇED Raporu, proje ile ilgili görüş ve önerileri almak üzere 10 (on) takvim günü halkın görüşüne açılmıştır.

Sayın Halkımıza Duyurulur.

İSTANBUL VALİLİĞİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..