İstanbul TOKİ sosyal konutları hangi ilçelerde olacak? TOKİ İstanbul 100 Bin konut başvuru şartları

Toplu Konut İdaresi İstanbul'a yapımı planlanan sosyal konut başvurularını 16 Aralık sabahı almaya başlayacak. Peki TOKİ İstanbul 100 Bin konut kampanyası kapsamında hangi ilçelerde projeler yer alacak, başvurular nereye, nasıl yapılacak?

İstanbul TOKİ sosyal konutları hangi ilçelerde olacak? TOKİ İstanbul 100 Bin konut başvuru şartları
Editör: Hakan A.
15 Aralık 2019 - 15:26 - Güncelleme: 16 Aralık 2019 - 23:29

TOKİ'nin 2020 sosyal konut kampanyası büyük ses getirmiş durumda. Özellikle İstanbul'da sosyal konut kampanyasına başvurmak için bekleyen milyonlarca vatandaş bulunuyor. TOKİ İstanbul sosyal konutları hangi ilçelere yapılacak, başvuru şartları neler olacak? İstanbul TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasına dair son bilgiler haberimizde.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 15 Aralık 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde 81 ilde yaşayan ve ev sahibi olmak isteyenler için büyük fırsat başlıyor. Özellikle İstanbul ilçelerinde oturanları yakından ilgilendiren TOKİ sosyal konutları hakında ilk bilgiler gelmeye başladı. İstanbul'da yaşayan milyonlarca vatandaşın merak ettiği TOKİ 100 Bin sosyal konutları, hangi ilçelerde inşaa edilecek, başvuru şartları, ödeme bilgileri neler?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) başta Türkiye genelinde olmak üzere, megaşehir İstanbul'da dar gelirli, ev sahibi olamamış vatandaşlar için kaçırılmayacak sosyal konut fırsatını 16 Aralık Pazartesi sabahı başlatacak. Başvurular alınmaya başlanacak. Türkiye genelinde 81 ili kapsayan TOKİ sosyal konut kampanyası için büyük bir başvuru beklentisi var. 50 Bin sosyal konut projelerine yapılan büyük ilgi bunun ilk göstergesi olarak nitelendiriliyor. Başvuruları alınmaya başlanacak TOKİ 100 Bin sosyal konutları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büüykşehirler dışında 81 ilde sabırsızlıkla beklenirken, banka şubeleri önünde yoğunlukların olması bekleniyor.İstanbul genelinde ise bekleyiş büyük. Milyonlarca İstanbullu yapılacak sosyal konutların hangi ilçelerde olacağını merak ediyor. EmlakPencerem.com editörleri İstanbul TOKİ sosyal konutları için yaptığı araştırmada, şehrin her iki yakasında 2020 yılında toplam 10 Bin adet konut inşaa edilecek. 2020 yılı ve sonrasında bu sayı yükselebilecek. İstanbul için TOKİ sosyal konutlarına ilk başvurular 16 Aralık 2019 Pazartesi sabahından itibaren alınmaya başlanacak. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen İstanbulluların başvurulara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Hatice Kolçak anlatıyor: "TOKİ 100 bin konut başvuruları başlıyor.. Nereye nasıl başvuru yapılacak?"İstanbul'da kaç adet sosyal konut satışa çıkacak?

Megakent İstanbul, Türkiye genelinde en fazla nüfusa sahip ve daha önce gerçekleştirilen TOKİ konut satışlarında rekor katılımlara imza atmıştı. TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında İstanbul için 2020 yılı kotası 10 Bin adet konut olduğu açıklandı. İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında toplam 10.000 sosyal konut inşaa edilecek. Bu konutlardan Arnavutköy ilçesine 3750 adet, Tuzla ilçesine 5750 adet, Başakşehir ilçesine ise 500 adet olmak üzere toplam 10 Bin konut inşaa edilecek. İlk başvurular ise bu konutlar için yapılacak. Sosyal Konutların hangi ilçelerde yapılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.İdare başvuruların alınmaya başlamasıyla birlikte projelerin il ve ilçeleri dışında konut sayılarını da 16 Aralık itibariyle güncellemesi bekleniyor.
 

İstanbul Arnavutköy ilçesine TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi ile kaç konut yapılacak?

En fazla TOKİ sosyal konutu İstanbul Tuzla `da inşaa edilecek!


Başvurular Ziraat Bankası'na yapılacak!

İstanbul genelinde satışa sunulacak TOKİ 100.000 sosyal konut projesi kapsamında alınacak başvurular için ödenecek ücretler Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular 16 Aralık sabahında başlayacak. 15 Ocak tarihinde ise son bulacak. İdare tarafından 16 Aralık tarihinde açıklanması beklenen konut projeleri TOKİ'nin resmi web sitesii üzerinden anlık olarak görüntülenebilecek. İstanbul TOKİ konut projelerini daha yakından görmek için tıklayın.
 

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projelerine e-Devlet üzerinden başvuru açıldı! e-Devlet ile başvuru nasıl yapılır?


Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum