İstanbul Tuzla'da 250 ailenin tapu sorunu çözüldü

İstanbul'da Tuzla ilçesinde yaşanan tapu sorunu çözülmeye devam ediyor. 250 ailenin tapuları düzenlenen törenle dağıtıldı.

İstanbul Tuzla'da 250 ailenin tapu sorunu çözüldü
Editör: Hakan A.
10 Eylül 2020 - 13:12 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 13:14
İstanbul'da pek çok ilçede yaşanan tapu sorunlarından birisi Tuzla ilçesinde yaşanıyor. Vatandaşın yıllardır mücadele ettiği ve sorunlarının çözümlenemediği pek çok ilçe yer alırken, Tuzla ilçesinde 250 ailenin tapuları törenle dağıtıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Eylül 2020 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'da tapu sorunları ilçe belediyelerce çözüme kavuşturulmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul Tuzla ilçesinde yıllardır tapularına kavuşmayı bekleyenler nihai sonla tapularına kavuştu. Tuzla’nın Mimar Sinan Mahallesi’nde 15 yıldır devam eden tapu sorunu çözen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, düzenlenen törenle 250 aileye daha tapusunu verdi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Tuzla’da  Mimar Sinan Mahallesini kapsayan, 250 ailenin senelerdir devam eden tapu hayali gerçeğe dönüştü. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Mimar Sinan Mahallesi’nde 15 yıldır devam eden iskan ve tapu sorununu çözüme kavuşturarak ailelerin yüzünü güldürdü. Sorunun çözüme kavuşmasıyla birlikte büyük bir mutluluk yaşayan aileler düzenlenen törenle tapularını aldı. Tapuları hak sahiplerine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı takdim etti. Ailelerin tapularına kavuşması için 10 yıldan uzun süredir mücadele ettiklerini belirten Başkan Yazıcı, vatandaşların artık bu konuda hiçbir mağduriyet yaşamayacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum