İstanbul'u denizin altından geçmek 46 TL

Avrasya Tüneli geçiş ücretleri 2021 zamlı tarifesi açıklandı. Bugün itibariyle İstanbul'u denizin altından geçmek isteyenler için geçerli olan ücret 46 TL.

İstanbul'u denizin altından geçmek 46 TL
Editör: Hakan A.
01 Şubat 2021 - 13:45
Türkiye'nin en büyük projeleri arasında bulunan Avrasya Tüneli projesini kullanmak isteyen vatandaşları üzecek zam haberi bu sabah geldi. Her gün yüz binlerce aracın kullandığı Avrasya Tüneli geçiş ücretleri zamlı tarifesi resmi olarak uygulamaya girdi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 1 Şubat 2021 - İstanbul 


2021 yılı zamlı tarifeere Avrasya Tüneli eklendi. Bu sabah zamlı geçiş ücretleri geçen araçlardan tahsil edilmeye başladı. Peki zamlanan Avrasya Tüneli'nden otomobil ve minibüs geçiş ücretleri kaç TL oldu, ne kadar zamlandı?

Türkiye'nin mega projelerinden birisi Avrasya Tüneli, açıldığı günden bu yana geçiş ücretleri nedeniyle eleştrilerin hedefine konulmaya devam ederken, bugün 2021 zammı tarifesine uygulandı. Yapılan zamla birlikte Avrasya Tünel'nden geçiş ücretlerinin ne kadar olduğu İstanbullular tarafından merak ediliyor.

Avrasya Tüneli geçişleri bu sabah itibariyle zamlandı. Geçiş ücretlerine yapılan zamla birlikte Avrasya Tüneli'nden geçmek isteyen bir otomobil için alınacak ücret 46 TL olarak belirlendi. Minibüs için alınacak ücret ise 69 TL olarak uygulamaya geçirildi.

2020 YILINDA NE KADARDI?

Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri 2020 Şubat ayı başından bu sabaha kadar otomobiller için 36,40 TL, minibüsler için ise 54,70 TL OLARAK UYGULANIYORDU.

avrasya tüneli 2021 geçiş ücretleri

Avrasya Tüneli’nde geçiş ücretleri, son teknoloji ürünü tasarıma sahip serbest akış sistemi yardımıyla ödeniyor. OGS ve HGS sistemi aynı gişede aktif halde kullanılıyor ve Avrasya Tüneli kullanıcılarına kesintisiz yolculuk sağlayabilmek için gişelerde nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum