İstanbul'un en yeni metro hattı M7 metrosu açıldı! Mecidiyeköy-Mahmutbey arası 15 istasyonda seferler başladı

İstanbullu Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna kavuştu. AK Parti döneminde yapımına start verilen dev metro hattı açılışı İBB tarafından yapıldı. Mecidiyeköy-Mahmutbey M7 metrosunda 15 durak arasında seferler başladı.

İstanbul'un en yeni metro hattı M7 metrosu açıldı! Mecidiyeköy-Mahmutbey arası 15 istasyonda seferler başladı
Editör: Hakan A.
28 Ekim 2020 - 15:44 - Güncelleme: 28 Ekim 2020 - 15:47
İstanbullulara hizmet vermeye başlayan kentin en yeni metrosu olma özelliği taşıyan M7 sürücüsüz metrosu Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında vatandaşın hizmetine girdi. Toplamda 15 istasyon olarak faaliyete geçen Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda ilk seferler yapılmaya başlanırken, bugün itibariyle 10 gün boyunca ücretsiz olarak vatandaşa hizmet verecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Ekim 2020 - İstanbul


AK Partili döndemde inşaat çalışmalarına başlanan Mecidiyeköy - Mahmutbey M7 sürücüsüz metro projesi tamamlanarak hizmete alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, M7 metrosu açılışını gerçekleştirdi. İstanbul'da ikinci sürücüsüz metro projesi olan M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında 15 istasyonlu olarak hizmete alınan metro bugün itibariyle yolcularını taşımaya başladı.

istanbul m7 mecidiyeköy mahmutbey metrosu

M7 metrosu 10 gün ücretsiz

İstanbulş'un en büyük problemleri arasında yer alan ulaşım problemine çözüm olarak temelleri AK Parti zamanında atılan ve ilerleyen Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattında büyükj sevinç yaşanıyor. Bölgeye her gün yolculuk eden 3 milyondan fazla İstanbullu bu hattı kullanarak Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında seyahat edebilecek. 

Startı İmamoğlu verdi

Koronavirüs salgını ile mücadele eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun start verdiği açılışla ilk seferlerine başlayan Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda halkın büyük ilgisi vardı.  Hattın yapımında emeği geçenlere teşekkür eden İmamoğlu, 6 ilçe geçerek saatte 140 bin yolcuyu hızlı ve konforlu bir şekilde taşıyabilecek sürücüsüz metronun İstanbullulara hayırlı olmasını diledi. İmamoğlu, hattın ilk 10 gün ücretsiz hizmet vereceğini de hatırlattı.

m7 metro hattı istanbul mecidiyeköy mahmutbey3 Milyon İstanbullu hat üzerinde seyahat edebilecek

Mahmutbey-Mecidiyeköy arasında yaklaşık 3 milyona yakın İstanbullunun yaşadığı 6 ilçeyi birbirine bağlayan hat, günde 352 sefer yaparak 400 bin yolcu taşıyacak. Birçok noktada diğer toplu ulaşım araçlarıyla entegre olan hat, tek yönde saatte 70 bin İstanbulluya hizmet verebilecek. Toplam 80 trenle hizmet verecek hat, tek seferde 2 bin 160 yolcu taşıma kapasitesi ile dünyada 1. sırada yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum