İstanbul'un Formula 1 pisti hazır

Asfaltlama çalışmalarının tamamlandığı İstanbul Formula 1 pisti Grand Prix yarışlar için hazır. Bakan Karaismailoğlu, pistte turladı.

İstanbul'un Formula 1 pisti hazır
Editör: Hakan A.
08 Kasım 2020 - 08:59
Uzunca bir aradan sonra yeniden Türkiye'de İstanbul ayağı koşulacak olan Dünyanın en ünlü motorspor yarışlarından Formula 1 için geri sayım başladı. İstanbul Park Pisti'nde tüm bakım ve asfaltlama çalışmaları tamamlanırken, organizasyon beklenmeye başladı. Formula 1 İstanbul Grand Prix'i 15-18 Kasım tarihleri arasında 3 gün boyunca İstanbullulara F1 keyfi yaşatacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Kasım 2020 - İstanbul


Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Formula1 İstanbul ayağında yarışların gerçekleştirileceği İstanbul Park'ta asfalt dökme çalışmaları ile diğer bakım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. 15-18 Kasım tarihlerinde 3 gün sürecek Formula 1 İstanbul Grand Prixi için İstanbul Park ve her şey hazır.

Pistte özel otomobille turlayan Bakan Karaismailoğlu, özel etkinlikle YouTuber'ların scooter yarışının startınıda verdi.

Bakan Karaismailoğlu, '5.338 m uzunluğundaki International İstanbul Park pistimizin tamamını yeniledik, ilk test sürüşünü de biz gerçekleştirdik.

Gördük ki pistimiz hazır
#TurkishGP yarışçıları da özlemini çektikleri efsane 8 için hazır! 

Bugün #F1 pisti #YeniNesil bir dostluk yarışına sahne oldu!

Kent içi ulaşımda zaman kazandıran, çevreci ve ekonomik mikromobilite araçlarımızı #InternationalİstanbulPark'da küçük bir ısınma turuna çıkardık. 

Yarışmaya katılan gençlerimizi tebrik ediyorum.'
dedi.

istanbul f1 pisti youtuberlar scooter yarışı
 
SETİRCİSİZ YAPILACAK

Koronavirüs önlemleri kapsamında seyircisiz gerçekleştirilecek olan Formula 1 İstanbul Grand Prix'i, karar öncesinde seyircili yapılmasında bir sakınca görülmemiş ve biletleri satışa çıkmıştı. Kısa sürede tükenen biletlerin satışından sonra, yarışların Bilim Kurulu tarafından seyircisiz yapılması tavsiye kararı alması ile yetkililer flaş karar almıştı. 15-18 Kasım'da uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul'da yapılacak olan Formula1 yarışları seyircisiz olarak koşulacak.
 
GELECEK YILIN TAKVİMİNDE YOK

Formula 1 yarış komitesi, bu yıl 9 yıl aradan sonra İstanbul etabını sezon takvimine alırken, gelecek sezon için İstanbul ayağı takvimde yer almıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum