İstanbul'un kalan suyu açıklandı! İSKİ 15 Kasım baraj doluluk oranları ölçüm ve son verileri

İSKİ, 15 Kasım Pazar sabahı yaptığı ölçümlerle İstanbul'da baraj doluluk oranlarını açıkladı. İşte İstanbul'un kalan suyu...

İstanbul'un kalan suyu açıklandı! İSKİ 15 Kasım baraj doluluk oranları ölçüm ve son verileri
Editör: Hakan A.
15 Kasım 2020 - 10:00
İstanbul'da baraj doluluk oranları merak edilirken, İSKİ yeni günde son verileri açıkladı. Haftanın son gününde az dolsa yağmur alan İstanbul'un barajlarında kalan su miktarı hangi seviyelerde? İSKİ, 15 Kasım itibarıyla İstanbul barajlarının doluluk oranlarını açıkladı. Peki 25 milyonu aşkın nüfusuyla, her gün musluklarından israfla su akıtılan megaşehrin kalan su miktarı ne kadar?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSKİ, megakentin suyunu her anlamda kontrol eden kurum. İstanbul'a yağmayan yağmurlar, barajların kritik seviyelerde alarm vermesi nedeniyle adeta yağmur duasına çıkmış gibi. Son iki gündür İstanbbul'da lokal yağmurlar oluyor. Ancak şimdiye kadar barajlşara etki etmediği ifade ediliyor. Hızla azalmaya devame den barajlarda kalan su seviyesi ise endişe verici seviyelere gerilemiş durumda.

İstanbul'un suyunu veren İSKİ, kentin barajlarında kalan su seviyelerini günlük olarak takip ediyor. Vatandaş ise baraj doluluk oranlarını merak ediyor. Şehrin kalan içme suyu miktarı 15 Kasım sabahı güncellendi. İSKİ en son rakamalrı bu sabah açıkladı. Peki İstanbul Barajlarında ne kadar su kaldı? Barajlar ne kadar dolu? 

İşte İSKİ'den yapılan ölçümler sonucu elde edilen en son veriler...
  • 14 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 841 bin metreküp
  • 15 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %27,70

YORUMLAR

  • 1 Yorum