İstanbul'un köprüleri ile Galata Kulesi mavi-turuncu ışık ile aydınlandı

4 Şubat kanser günü nedeniyle İstanbul'da bulunan köprüler ile Galata Kulesi mavi-turuncu ışığa bürünerek görsel bir şölen sunuldu.

İstanbul'un köprüleri ile Galata Kulesi mavi-turuncu ışık ile aydınlandı
Editor: Gökay Demirezen
05 Şubat 2019 - 07:52

Dünya kanser günü nedeniyle İstanbul'da köprüler ve Galata Kulesi farkındalığı artırmak için renklendirildi. Görsel bir şölen yaşatıldığı gecede şehrin en önemli köprüleri mavi-turuncu ışığa büründü.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 5 Şubat 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yapılan organizasyonlar devam ediyor. Bu kez şehirde 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında  dikkat çekmek amacıyla gece Galata Kulesi’ni mavi-turuncu ışık ile aydınlatıldı.

Dğünya genelinde her yıl benzer uygulamalar düzenlenerek farkındalık artırılıyor. Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve uluslararası ortak kuruluşlar, her yıl milyonlarca ölüme neden olan kanser hastalığına dikkat çekmek ve bu hastalığa karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada etkinlikler düzenleniyor.

Kıtaları birleştiren İstanbul'un önemli köprüleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü de Dünya Kanser Günü nedeniyle mavi-turuncu renge büründürülerek görsel bir şölen yaşatıldı.

UICC’nin kampanya renkleri olan mavi ve turuncu renklerle aydınlatılıyor. Çeşitli etkinliklerle dikkat çekilen 4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinliklerine, İstanbul da sembol eserlerini aydınlatarak destek veriliyor. 

Galata Kulesi aydınlatma çalışması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji Yönetimi ve Aydınlatma Müdürlüğü'nce gerçekleştirilirken, akşam saatlerinde başlayacan aydınlatma, sabah güneş doğuncaya kadar devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum