İstanbul'un ne kadar içme suyu kaldı? İSKİ barajların doluluk rakamlarını açıkladı

İstanbul barajları ne kadar dolu, içme suyu kalan miktarı güncellendi. Haftanın son günü İSKİ; Megaşehir İstanbul'un barajarında kalan içme suyu miktarını açıkladı. Peki İstanbul'da yağan son yağmurlarla birlikte barajlar ne kadar dolu?

İstanbul'un ne kadar içme suyu kaldı? İSKİ barajların doluluk rakamlarını açıkladı
Editör: Hakan A.
18 Ekim 2020 - 09:35
İstanbul'un barajları su seviyeleri bakımından alarm vermeye devam ediyor. Hızla eksilen suyun yerine yenisi eklenemiyor. Kurak geçen yaz nedeniyle, yağış alamayan barajlar boşalıyor. Peki son yapılan ölçümlerle birlikte İstanbul'daki barajlar ne kadar dolu? Son ölçümleri açıklayan İSKİ, şehirdeki tüm barajlarla alakalı doluluk verilerini paylaştı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 18 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'da baraj doluluk oranlarını yakından takip edenler bu habere dikkat!18 Ekim Pazar günü sabahı itibarıyla İstanbul'un barajlarında kalan su miktarları açıklandı.

Her sabah ölçümlenmeye devam eden İstanbul barajlarında kalan su miktarları yakından izlenerek, günlük, haftalık ve aylık olarak veriler halinde grafiklere işleniyor.  İSKİ tarafından takip edilen baraj doluluk verileri alarm vermeye devam ederken, son haftaarda art arda gelen yağmur haberleri ve İstanbul'da pek çok noktada yağmur yağması nedeniyle değişti diye zannedenler aksine şehrin barajlarında kalan içme suyu miktarlarında düşüşler devam ediyor. Zira yağan yağmurlar oldukça az seviyede. Barajlar su tutamıyor ancak gelecek haftalar için umutlar büyük. 


İşte Merak Edenler İçin Baraj Doluluk Oranları

Şehrin ne kadar suyu kaldı sorusunun yanıtını İSKİ her sabah yaptığı ölçümlerle açıklamaya devam ediyor. 18 Ekim Pazar yapılan son ölçümlerle birlikte barajların doluluk oranlarına ilişkin veriler paylaşılıyor.

istanbul barajlarında kalan içme suyu miktarı 18 ekim 2020

17 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 937 bin metreküp
18 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %32,44YORUMLAR

  • 0 Yorum