İstanbul’un ulaşım yükünü sırtlayan 15 Temmuz Şehitler...

İstanbul'un ulaşım yükünü sırtlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenileniyor

İstanbul'da okulların tatil olmasıyla birlikte trafik yükünü üstünde taşıyan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenileme çalışması için düğmeye basıldı, tarih verildi... Köprü üzerinde bakım ve onarım çalışmaları ne zaman başlayacak, ne zaman sona erecek haberimizde.

08 Haziran 2017 - 12:24

İstanbul'da şüphesiz en büyük trafik yükünü senelerdir taşıyan 15 Temmuz Şehitler köprüsü iin bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin son dakika kararı alındı. Henüz üzerinde gişe kaldırma işlemleri devam ederken, bakım ve onarım için tarihler belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Haziran 2017 - İstanbul

15 Temmuz Şhitler köprüsü'nde asfalt yenilemesi başta olmak üzere, çeşitli bakım ve onarım çalışmaları yapılacağı gelen son dakika haberleri arasında. Köprü üzerinde son yıllarda yapılan çalışamalara bir yenisi daha eklenmek üzere. 

Köprü çalışmaları için resmi açıklama ise Bakan Arslan'dan geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Köprüdeki bakım onarım çalışmaları 12 Haziran tarihinde başlayacak, 31 Ağustos'ta tamamlanacak. Mevcut trafik karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekilde düzenlenecek, trafiğin akıcı sürmesi sağlanacak. Köprülerdeki bu çalışmalar, uzun süreli son bakım çalışması olacak. Yeni geliştirdiğimiz metedolojiyle aylarca süren bakım çalışmaları, bir gecede tamamlanacak ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle köprülerde trafik aksamayacak." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..