İstanbul’un yeni havalimanında 1453 kamyonla fetih şovu

İstanbul'un yeni havalimanında 1453 kamyonla fetih şovu

Dünyanın merkezi olmak için geri sayımın sürdüğü İstanbul Yeni Havalimanı inşaat çalışmaları hızla devam ederken, çalışanlar 1453 kamyonla özel bir kareografi oluşturarak İstanbul’u selamladı.

29 Mayıs 2017 - 12:19

Türkiye'nin mega projelerinden ulaşım alanında şüphesiz Dünya genelinde en büyük önem arz eden İstanbul 3.Havalimanı projesi 7/24 çalışma esasına göre kesintisiz işler sürerken, Mega şehrin fethi kutlamaları kapsamında özel bir gösteriye sahne oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mayıs 2017 - İstanbul

Yeni havalimanı'nda çalışan işçiler ve toplam 1453 adet kamyon özel bir gösteri hazırlayarak istanbulluya armağan etti. Özel görüntülerin yaşandığı kamyonların dizilişleri ve selamlayışları esnasında güzel görüntüler ortaya çıktı. 

Fetih kutlamaları çerçevesinde İstanbul’un Fethinin 564’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlayan dev ekip, İstanbul Yeni Havalimanı ve çalışanları 1453 kamyonla İstanbul’u selamlarken, etkinliğe katılan işçilerin özverili çalışması ise görülmeye değerdi.

İstanbul'un devasa havalimanı inşaatı aralıksız sürerken, Toplamda 1453 kamyonun katıldığı kortej, İstanbul Yeni Havalimanı pistlerinden 1 numaralı pist üzerinde yapılan özel kareografi çalışmasıyla yapıldı. Devasa bir alanı kaplayan ve toplamda 3 bine yakın kişinin görev aldığı kamyonların geçidi 1 saat 47 dakika sürerken, hazırlıkları ise tam 7 saat boyunca devam etti.

 3 bin 22 adet son teknoloji aracın yer aldığı makine ekipman parkına sahip İstanbul Yeni Havalimanı'nda geçit töreni için 2.200 adet kamyon makine parkında hazır olarak pistüzerinde bekletildi.

İGA – İstanbul Yeni Havalimanı çalışanları, İstanbul’un fethinin 564. yıl dönümü onuruna 1453 kamyonla "En Uzun Kamyon Geçidi"ni gerçekleştirilirken, Hazırlanılan görkemli geçiş töreninin Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için başvuru yapıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

İşte o video...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..