İstanbul Üsküdar`da bazı mahalleler `Riskli Alan` ilan edildi

İstanbul Üsküdar`da bazı mahalleler `Riskli Alan` ilan edildi

İstanbul`da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarında, Üsküdar ilçesinde bazı mahallelerin riskli alan olarak ilan edildiği Bakanlık tarafından bu sabah Resmi Gazete`de yayımlanan ilanla duyuruldu.

10 Şubat 2018 - 08:35

Bakanlık, İstanbul'da Üsküdar ilçesinde bazı mahallelerin riskli alan ilan edildiğini duyurdu. Karar Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Üsküdar'da riskli akan ilan edilen o mahalleler ve yerler.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Şubat 2018 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafındasn İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında yeni riskli alanların tespitine devam ediliyor. 6306 sayılı Afet Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında Kanun kapsamında İstanbul'da yeni riskli alanlar ilan edildi.

Bakanlık tarafından bu çerçevede İstanbul'da Üsküdar ilçesinde bazı alanları riskli alan olarak ilan etti. İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Çengelköy, Çengel, Ferah ve Çengel Küplüce Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girmiş oldu.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'de yer alan ilanda,  İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Çengelköy, Çengel Ferah ve Çengel Küplüce Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında karar ilan edildi. İlan Bakanlar Kurulu Kararı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzaları sonrasında Resmi Gazete'de yayımlandı.

İşte Üsküdar ilçesinde Çengelköy, Çengel Ferah ve Çengel Küplüce Mahalleleri için riskli alan ilan edilen yerlerin tam listesi;

Üsküdar ilçesinde Çengelköy, Çengel Ferah ve Çengel Küplüce Mahalleleri için riskli alan ilan edilen yerlerin tam listesi

Üsküdar ilçesinde Çengelköy, Çengel Ferah ve Çengel Küplüce Mahalleleri için riskli alan ilan edilen yerlerin listesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Yeni Havalimanı`na nasıl taşınılacak tüm ayrıntılar netleşti
İstanbul Yeni Havalimanı`na nasıl taşınılacak tüm ayrıntılar...
TOKİ Adana Sarıçam`da 649 konut için 7 Bin 073 kişi başvurdu
TOKİ Adana Sarıçam`da 649 konut için 7 Bin 073 kişi başvurdu