İstanbul Yeni Havalimanı adı için domain...

İstanbul Yeni Havalimanı adı için domain çılgınlığı

Henüz açılmadan tüm alan adları satın alındı... Açılışı 29 Ekim itibariyle yapılacak İstanbul Yeni Havalimanı adı için isim tahminleri domain stoklarını eritti. Girişimciler henüz adı belli olmayan isimler için alan adlarını şimdiden kapattı.

İstanbul Yeni Havalimanı adı için domain çılgınlığı
Editor: Hakan A.
26 Ekim 2018 - 07:47

Türkiye'nin mega projesi, Dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak İstanbul Yeni Havalimanı açılışı için saatler kaldı diyebiliriz. Dev proje Yeni Havalimanı 29 Ekim'de havacılıkta Dünya tarihinin düzenlenecek en büyük taşınmasına sahne olacak ve seferler hemen peşinden başlayacak. Hala adı belli olmayan İstanbul Yeni Havalimanı için son güne kadar beklenecek. Ama beklemeyi sevmeyen ve olasılıklar üzerinde tahmini isimler üzerinde duran girişimciler durumu fırsat bilerek alan adlarını almaya başladılar bile.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Ekim 2018 - İstanbul


Türkiye'yi havacılık alanında Dünya sıralamasında ilk beş arasına sokacak, kargo alanında Dünyanın önemli merkezlerinden biri yapacak İstanbul Yeni Havalimanı adı şimdilik sır gibi saklanıyor. Yeni Havalimanına verilecek isimler konusunda sosyal medya hesaplarında çeşitli olasılıklar ise ortaya atılmaya devam ediyor. Bazı girişimciler ise bu olasılıklar üzerinden alan adları (domain) toplamaya başladılar bile.

Uzun süredir ismi konusunda tartışmaların devam ettiği İstanbul Yeni Havalimanı için sosyal medya olasılıkları girişimcileri harekete geçirerek bu isimleri satın almaya başladıkları ifade ediliyor. Henüz adı belirlenmeyen fakat tartışılan modern bir isim üzerinde duran Hükümet ve İGA yetkilileri Yeni Havalimanının adı konusunda son güne kadar bekleyecekler. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı İstanbul Yeni Havalimanı açılışı ile ismi açıklanmış olacak.

Sosyal medya hesaplarında öne çıkan isimler arasında ise "İstanbul Büyük Havalimanı, Hezarfen Ahmet Çelebi, Abdülhamit Han, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Fatih Sultan Mehmet, İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı." gibi isimler yer alıyor.

Girişimciler ise ortaya atılan tüm isimlere dair domainleri almış durumda.

İstanbul yeni Havalimanı adı ne olacak, ne olmalı? Şayet sizin de bir isim öneriniz var ise yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum