İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımında kullanılacak Havaist otobüsleri tanıtıldı

İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımını sağlayacak olan geçtiğimiz ay ihaleyi kazanan Havaist, yeni otobüslerini tanıttı. İBB Balkanı Uysal, Havaist otobüsleri hakkında bilgi verdi.

İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımında kullanılacak Havaist otobüsleri tanıtıldı
Editör: Hakan A.
25 Ekim 2018 - 07:25

29 Ekim itibariyle İstanbul Yeni Havalimanı açılışı gerçekleştirilecek ve İstanbul'un hemen hemen pek çok noktasından vatandaşlar Havalimanına gidebilmek için bu araçları kullanacak. Geçtiğimiz ay ihalesi yapılan İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım ihalesi kapsamında kazanan firma Havaist, yeni otobüslerini basına tanıttı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 25 Ekim 2018 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki şirketlerden Otobüs A.Ş. şirketi Havaist, Yeni Havalimanı Ulaşımında kullanılacak lüks ve kondorlu otobüslerini tanıttı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın katılımı ile yapılan tanıtımda Havaist tarafından dönüştürülen yeni otobüsler anlatıldı.

Açılışına 4 gün kala ulaşımı düşünülen İstanbul Yeni Havalimanı için geri sayım sürerken, ulaşım konusunda ihaleyi kazanan firma Havaist Havalimanı ulaşımında kullanılacak olan lüks otobüsleri tanıttı. 

Lüks ve konforlu bir ulaşım için İstanbul'un önemli noktalarından Yeni Havalimanı'na ulaşım sağlanacak. Başkan Uysal, 2018 yıl sonuna kadar ulaşımın yüzde 50 indirimli olarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımında kullanılacak Havaist otobüsleri tanıtıldı

İstanbul Yeni Havalimanı’na yakışır ulaşım hizmeti vereceklerini söyleyen İBB Başkanı Uysal, “İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşmak isteyen ve havalimanından şehre gitmek isteyen yolcuların rahat ve konforlu ulaşımı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İGA ve THY ile önemli görüşmeler yapıldı. Havaist otobüsleri İstanbul'un 18 ayrı noktasından toplam 150 otobüs ile Havalimanına yolcu taşıma hizmetini Euro 06 modeli sıfır lüks otobüslerle verecek. Bu noktalar belirlenirken raylı sistemler, metrobüs, minibüs, deniz ulaşımı gibi transfer merkezleri dikkate alınarak hesaplandı.  Havalimanına ulaşımın en önemli ayağı olan Metro hatlarının yapımı ise devam ediyor. Ancak biz metrolar çalışmaya başladıktan sonra dahi, yolcuların öncelikli tercihi olacak kalitede otobüs taşımacılığı hizmeti sunacağız. Ulaşımı en güzel şekilde planladık. 31 Aralık’a kadar 5 ayrı noktaya uçuş hattı var Yeni Havalimanı’ndan. Biz de 5 noktaya 20 otobüsle hizmet vereceğiz. En kısa mesafenin ücreti 12 TL en uzun mesafenin ücreti ise 30 TL. Ödemeler İstanbulkart ile yapılacak. Fazla ücret istedi, para üstü vermedi tartışması olmayacak. Ayrıca Yeni havalimanına toplu ulaşım yılbaşına kadar yüzde 50 indirimli olacak” dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı (İYH) 45 saat sürecek taşınma operasyonuna hazır detayları görmek için tıklayın


YORUMLAR

  • 0 Yorum