İstanbul Zeytinburnuna yeni Emniyet Binası

İstanbul'un önemli ilçelerinden Zeytinburnuna yeni bir emniyet binası için temeller törenle atıldı.

İstanbul Zeytinburnuna yeni Emniyet Binası
Editör: Hakan A.
03 Eylül 2020 - 19:15 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 19:18
Depreme karşı dayanıksız hale gelen Zeytinburnu İlçe Emniyet Binası, yerini modern bir hizmet binasına bırakıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Eylül 2020 - İstanbul


Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü, yeni binasında hizmet vermeye hazırlanıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımıyla gerçekleştirilen yeni hizmet binasının temel atma törenine İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney’in Vekili Fatih İlçe Kaymakamı Kaan Peker, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, muhtarlar, siyasi partiler ilçe başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda STK temsilcileri de katıldı.

HİZMETİN TECELLİ ETMESİ İÇİN ARSAYI BULMAK İŞİN YÜZDE 85’İ


Temel atma törenindeki konuşmasında, huzur hizmetinin el birliğiyle yapıldığı zaman daha büyük bir mana ifade ettiğini söyleyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Hizmetin tecelli etmesi için arsayı bulmak işin yüzde 85’i sayılır. Bu konuda işbirliği anlayışını en güzel şekilde yansıtan Zeytinburnu Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’a teşekkür ediyorum. Çünkü arsayı ve binanın subasman bodrum seviyesinde yapımını Zeytinburnu Belediyemiz tahsis etti. Ama arsa da ne arsa. Denize nazır olmasından çok daha güzel. Yapımı devam eden Millet Bahçesi’ne nazır muazzam bir emniyet müdürlüğü olacak. Ayrıca müdürlüğün hemen altında Şehit Bülent Üstün Polis Merkezimiz de vatandaşımıza hizmet verecek. Allah açılışını da yapıp Zeytinburnu’na kazandırmayı nasip etsin. Güvenlik ve huzur hizmetine katkı sağlayan bir başkana sahip olduğu için Zeytinburnu çok şanslı. Bu sebeple Ömer Başkanımıza destek veren bütün Zeytinburnulu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

zeytinburnu emniyet binası

110 TANE YENİ GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ YERLEŞTİRDİK

Her an, her yerde göreve hazır olan emniyet teşkilatının yeni hizmet binasına katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Göreve gelmeden önce; Zeytinburnu daha güvenli bir yer olacak, kadınlarımız, çocuklarımız gönül rahatlığıyla sokaklarda dolaşacak demiştik. Bunu başarmak için emniyet teşkilatımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğümüze 6 binek araç, 5 motosiklet tahsis ettik. Ayrıca emniyet araçlarına kesintisiz yakıt desteğimiz de sürüyor. Göreve başladıktan sonra ilçemizin 13 noktasına 110 tane yeni güvenlik kamera sistemi yerleştirmiş bulunuyoruz. İhtiyaç oldukça, emniyet müdürlüğümüzün tespitleri doğrultusunda Kent Güvenliği Yönetim Sistemine yeni kameralar eklemeyi sürdüreceğiz. Bütün çabamız, insanlarımızın güzel Zeytinburnu’muzda huzurla yaşayabilmesi için.” dedi.

DAHA GÜVENLİ BİR GELECEĞİ KURMAK İSTİYORUZ

Emniyet Teşkilatına vefa borçlarının olduğunu dile getiren Başkan Arısoy, “Bu binanın yapımında payımız olduğu için, rengârenk bir imparatorluk bahçesi olarak gördüğüm Zeytinburnu’na hizmet edebildiğimiz için Allah’a hamd ediyorum. Bu bahçenin köklü kültürünü, geleneğini yaşatmak, bizim için bütün vazifelerin üstündedir. İnşallah, el birliğiyle, gönül birliğiyle daha güzel, daha güvenli bir geleceği kurmak istiyoruz. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binamız şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

1 bodrum kat,  zemin ve 3 normal kattan oluşacak olan Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü tamamlandığında yapımı devam eden Zeytinburnu Millet Bahçesi’ne komşu olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum