İstanbulkart ile otopark ödemesi nasıl yapılıyor?

İstanbulkart ile otopark ödemesi nasıl yapılıyor?

İstanbulluların her gün toplu ulaşım araçlarında kullandığı İstanbulkart, İSPARK otoparklarında da kullanılmaya başlarken vatandaş bu uygulamayı merak ediyor. İstanbulkart, İSPARK otoparklarında nasıl kullanılacak? İşte ayrıntılar.

03 Ağustos 2017 - 14:44

İstanbul'daki İSPARK otaparklarında yeni dönemle birlikte farklı bir ödeme metoduyle ödemeler gerçekleştirilebilecek. Bu çerçevede İstanbulkart, İSPARK otoparklarında da kullanılabileceği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Ağustos 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Akıllı Şehir vizyonu kapsamında yaptığı çalışmalara bir yenisi daha eklendi. 20 milyon vatandaşın her gün Toplu ulaşım araçlarında kullandığı istanbulkart artık İSPARK otoparklarında da kullanılmaya başladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Kadir Topbaş, konuyla alakalı açıklamasında, İspark otoparklarında İstanbulkart'ı kullanarak vatandaşlara hızlı hizmet verilmesini istedi. Yeni uygulamayla Pazartesi günüden itibaren İSPARK otoparklarını kullanan vatandaşlar ödemelerini İSTANBULKART ile daha hızlı ve kolay yapacak.

İstanbulkart’ın otopark ödeme özelliği sayesinde aracını park eden vatandaşlar nakit para kullanmak zorunda kalmayacak. Hem yol üstü otoparklarda hem de kapalı otoparklarda kullanılan sistem sayesinde otopark ödemeleri kolaylık ve hız sağlayacak.

İstanbulkart ile otopark ödemesi nasıl yapılıyor?

Kapalı Otoparklarda Ödeme

Otoparktan çıkarken gişeye geldiğinizde gişe görevlisine ödemeyi istanbulkart ile yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacak. Görevli, istanbulkart’ınızı POS cihazına okutarak tahsilatı yapacak.Otomatik Ödeme Noktalarından 

Ödeme

Otomatik Ödeme Makinelerinde ödeme seçeneklerinden istanbulkart’ı seçtikten sonra cihaz üzerindeki yönlendirmelerle ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yol Üstü Otoparklarda Ödeme

Ödeme aşamasında yanınıza gelen İspark görevlisine ödemenizi istanbulkart ile yapmak istediğinizi belirtiniz. Görevli, el terminalinden İstanbulkart seçeneğini seçtikten sonra istanbulkart’ınızı el terminaline okutur ve ödeme işlemi tamamlanır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..