İstanbullu 376 bin kişi 100 Bin konut için 3 projeye başvurdu! Gözler kura çekilişinde

TOKİ 100 Bin sosyal konutlarına yapılan başvurularda resmi rakamlar açıklanırken, İstanbul Tuzla, Başakşehir ve Arnavutköy ilçelerinde hayata geçirilecek projelere rekor başvuru yapıldı. 376 bin İstanbullu 10 bin konut için başvuru yaptı. Şimdi TOKİ konut kura çekilişi bekleniyor.

İstanbullu 376 bin kişi 100 Bin konut için 3 projeye başvurdu! Gözler kura çekilişinde
Editor: Hakan A.
24 Ocak 2020 - 12:57 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 14:06

Türkiye genelinde 81 ili kapsayan sosyal konut kampanyasında başvuru sayıları net rakamları açıklandı. Rekor İstanbul'da. TOKİ 100 Bin sosyal konut projesinde en fazla konutun satışa sunulduğu İstanbul'da 3 ilçede inşa edilecek 10 Bin adet konut için yapılan başvuru sayısı açıklandı. Kura çekiliş tarihleri ise en fazla sorulan sorular arasında.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 24 Ocak 2019 - İstanbul


Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) 81 ilde yapacağı 100 Bin sosyal konut için başvuruların sona ermesiyle birlikte, kura tarihlerini belirlemeye çalışıyor. Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan evler için ülke genelinde 1 milyon 211 bin 518 kişi başvuru yaptı, 1+1 ve 3+1 evleri için ödemelerini yaptı. 

TOKİ tarafından edinilen bilgiye göre, Türkiye genelinde 81 ilde satışa çıkarılan evler için yapılan başvuru sayısı 1 milyon 211 bin 518 kişi. Başvurularda en fazla yoğunluk İstanbul TOKİ konut projeleri için yaşandı. TOKİ tarafından açıklanan rakamlara göre, İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvurusunu tamamladı, hak sahipliği kura çekilişine katılmaya hak kazandığı gelen haberler arasında.

Gözler TOKİ kuralarında!

Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte TOKİ 100 bin sosyal konutları için kura çekilişi tarihleri açıklanacak. İdare kura tarihleri hakkında net bir açıklama yapmazken, hazırlık süreci ve 81 ilde kura çekilişlerinin yapılacak olmasını göz önüne alarak Şubat ve Mart ayları için tarihleri belirlemeye çalıştığı bildirildi. EmlakPnecerem.com olarak TOKİ konut kura çekilişi tarihlerini ve kura sonuçlarını yakından takip ediyoruz. Geçerli net tarihlerin belirlenmesi ile birlikte yeni haberlerde veya yaptığımız daha eski haberlerde buradan duyuruları ilan edeceğiz. Güncel TOKİ haberlerini sitemiz üzerinden veya toki.gov.tr adresinden  takip edebilirsiniz.

 


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.