İstanbullular dikkat! Su fiyatlarına yüzde 15 indirim

İstanbul'da su fiyatlarında yüzde 15 oranında bir indirim müjdesi geldi. İBB Başkanı Uysal, Kasım ayı İSKİ Genel Kurulu’nda ev ve iş yerlerindeki su faturalarında yüzde 15 indirim kararı aldık dedi.

İstanbullular dikkat! Su fiyatlarına yüzde 15 indirim
Editor: Hakan A.
15 Kasım 2018 - 06:41

Son aylarda artan su fiyatları vatandaşın cebini yakarken İBB'den önemli bir açıklama geldi. İBB Başkanı Uysal'dan İstanbulluya su fiyatlarında indirim müjdesi geldi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, İSKİ yöneticileriyle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında müjdeli haberi verdi. Yaklaşık yüzde 15 indirim yapılması kararı verilen müjdeli haberde “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” kampanyası kapsamında İstanbullulara indirim yapılacağı kaydedildi.

Hem ev hem de iş yeri su faturalarında indirim yapılacağının altını çizen İBB Başkanı Uysal, “Kasım ayı İSKİ Genel Kurulu’nda ev ve iş yerlerindeki su faturalarında yüzde 15 indirim kararı aldık. İndirim, 1 Ocak itibariyle başlayacak. İBB ve İSKİ olarak bu kararı meclisimize teklif edeceğiz. İnanıyorum ki Meclis Genel Kurulu da bu teklifi kabul edecektir. İstanbullulara hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

UYSAL: “ENFLASYONLA MÜCADELEDE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Enflasyonla mücadelenin önemine dikkat çeken Başkan Uysal, “Özellikle son dönemde çok sayıda kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcileri “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” kampanyasına katıldılar. Biz de ‘İBB İSKİ olarak üzerimize düşeni yapalım dedik’ ve su faturalarında indirim kararı aldık” dedi. Basın mensuplarının neden böyle bir indirim kararı alındığı sorusunu ise Uysal, “İSKİ’nin mevcut barajlardaki doluluk oranı, yatırımları ve bütçesi de bu indirim kararında etkili oldu. “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” kampanyasında en az yüzde 10 indirim yapılıyor. Biz, yüzde 10’unda üstünde yüzde 15 oranında bir indirim kararı aldık. İSKİ Genel Kurul’u senede iki kez Mayıs ve Kasım aylarında yapılıyor. Bu ay alınan indirim kararı ile ilgili işlemlerin başlaması, tamamlanması belli bir zaman isteyen bir süreç. O yüzden 1 Ocak’tan itibaren indirim uygulaması başlayacak” şeklinde cevapladı.