İstanbullular evlerine müzikle dönüyor

İBB tarafından şehrin metro ve vapur hatlarında uygulamaya konulan İyi Akşamlar İstanbul projesi kapsamında İstanbullular evlerine müzik eşliğinde dönüyor.

İstanbullular evlerine müzikle dönüyor
Editör: Hakan A.
31 Ocak 2019 - 07:41

İstanbulun önemli ulaşım araçları metro ve vapurlarda başlatılan İyi Akşamlar İstanbul projesi başlatıldı. Proje kapsamında İstanbullu vatandaşlar evlerine müzik eşliğinde dönüyorlar.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 31 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) günün yorgunluğunu henüz yoldayken atabilsinler diye İstanbulluları evlerine müzikle uğurluyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı şehre yeni bir ses, şehrin sakinlerine yeni bir soluk kazandırmak için “İyi Akşamlar İstanbul!” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, metro istasyonları ve Şehir Hatları vapurlarında belirlenen güzergahlarda, her gün saat 16.00 - 19.00 arası, profesyonel müzisyenler kurulan mini sahnelerde konser veriyor. Projeyle, müziğin İstanbul’un özel kimliği haline getirilmesi ve sanata olan ilginin artmasını hedefleniyor.Megaşehir İstanbul'un sembolü en önemli ulaşım araçları olan Şehir Hatları vapurlarında ve metro istasyonlarında küçük konser alanları oluşturulmuş durumda. Her gün milyonlarca İstanbullunun kullandığı bu alanlarda, profesyonel müzik grupları haftanın 7 günü saat 16.00 – 19.00 arası İstanbullulara canlı performanslarıyla eşlik ederek İstanbullu vatandaşların evlerine müzik eşliğinde ulaşmaları sağlanacak.

“İyi Akşamlar İstanbul!” projesi kapsamında, metrolarda 21 noktada konserler gerçekleşiyor. Bu istasyonlar şöyle: Taksim, Yenikapı, Vezneciler, Levent, İTÜ, Hacıosman, Aksaray, Kirazlı, Ataköy Şirinevler, Kadıköy, Ayrılıkçeşme, Ünalan, Kozyatağı, Bostancı, Pendik, Tavşantepe, Üsküdar, Altunizade, Ümraniye, Yamanevler ve Çekmeköy.Şehir Hatları vapurlarında ise; Kadıköy – Eminönü, Kadıköy – Beşiktaş, Kadıköy – Karaköy ve Üsküdar – Eminönü hatlarında konserler devam ediyor.

“İyi Akşamlar İstanbul!” konserlerinin bir diğer rotası İstanbul Havalimanı olacak. Önümüzdeki aydan itibaren havalimanının iç hatlar bölümünde belirlenen iki noktaya mini konser alanları kurulacak. Böylece yolcular, İstanbul’dan müzikle uğurlanıp yine müzikle karşılanmış olacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum