İşte milyonların merak ettiği Kanal İstanbul güzergahı

Kanal İstanbul güzergah çalışması tamamlanırken, büyük bir merakla açıklandığı günden bugüne beklenen Çılgın Proje, Kanal İstanbul güzergahı için ÇED raporu ortaya çıktı. İşte merakla beklenen Kanal projesinin resmi güzergahı EmlakPencerem.com da...

İşte milyonların merak ettiği Kanal İstanbul güzergahı

Kanal İstanbul güzergah çalışması tamamlanırken, büyük bir merakla açıklandığı günden bugüne beklenen Çılgın Proje, Kanal İstanbul güzergahı için ÇED raporu ortaya çıktı. İşte merakla beklenen Kanal projesinin resmi güzergahı EmlakPencerem.com da...

İşte milyonların merak ettiği Kanal İstanbul güzergahı
06 Aralık 2017 - 00:07

Kanal İstanbul güzergahı için son viraj ÇED hazırlandı ve Bakanlığa sunuldu. Adı açıklandığından bu yana İstanbullunun büyük bir merak ve sabırla beklediği Kanal İstanbul prjesinin güzergah çalışmalarında son aşama olan ÇED aşamasına geçildi. Kanal projesinde güzergah belirlenmesi tamamlanırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bugün itibariyle yeni güzergaha ilişkjin ÇED raporunun sunulduğu gelen son dakika haberleri arasında. İşte merakla beklenen ve emlak değerlerini yerinden oynatacak olan Kanal İstanbul'un belirlenen güzergahı...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Aralık 2017 - İstanbul

Panama modeli Türkiye'nin mega çılgın projeleri arasında şüphesiz en önemlilerinden biri olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Kanal İstanbul projesinde beklenen güzergah haberi nihayet geldi. Kanal İstanbul projesi için 5 alternatif güzergah çalışmasından biri olan Küçükçekmece Gölü girişiyle başlayan ve Şenliköy'de son bulan yeni güzergah ile alakalı ÇED raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulduğu öğrenildi.

Çılgın proje olarak lanse edilen, adının ortaya çıkması ile birlikte Dünya'nın merakla beklediği Türkiye'nin mega projelerinden en büyüğü Kanal İstanbul resmi güzergahı açıklandı. Çılgın projenin son güzergahına ilişkin bilgiler Bakanlığa sunulan ÇED raporu ile ortaya çıktı. Geçtiği yerlerde emlak değerlerini alt üst edecek mega proje Kanal projesi güzergahı ile birlikte uzmanlar alım satım ve değerlenme oranlarının tavan yapacağı görüşünde.

kanal istanbul güzergahı aralık 2017

ÇED raporunda yer alan önemli güzergah bilgisinin ayrıntılarına göre Marmara Denizi girişinden Küçükçekmece gölünden giriş yapacak olan dev gemiler, Arnavutköy, Terkos ve Şenliköy'den Karadeniz'e giriş yapacağı görülüyor. 

Çıkan topraklar ile 3 farklı ada

Ünlü inşaat firmasının patronu Serdar İnan'ın Marmara Denizi üzerinde hayalini kurduğu ada projesi bir değil 3 adet yapılacak. Kanal İstanbul güzergahı boyunca yapılacak hafriyat çalışmaları esnasında çıkacak olan molozlarla 3 yeni ada inşaa edilecek. Henüz ada projeleri için resmi bilgi ve konumları hakkında detaylar netleşmiş değil.

kanal istanbul projesi güzergah bilgileri

3 ilçeden geçecek

Türkiye ve Dünyanın merakla beklediği Kanal İstanbul'da son viraja girilirken, İstanbul'un 3 farklı ilçesinden geçecek olan Kanal projesi geçtiği yerleri altına çevirecek. En büyük dilimi Arnavutköy ilçesinde bulunacak olan dev projenin diğer büyük kısmı ise Küçükçekmece ilçesinde kalacak, diğer bir geçiş ise Avcılar ilçe sınırları içerisinde kalacak. Yapımına başlanmasıyla birlikte 5 sene içerisinde Kanal İstanbul projesi belirtilen güzergah içerisinde yapımı tamamlanması planlanmış durumda.

İstanbul Boğazına alternatif su yolu "Kanal İstanbul Projesi" için en uygun güzergâh çalışması ile birlikte Küçükçekmece'de 1200 teknelik, Sazlıdere'de 860 teknelik olmak üzere toplam 2 bin 50 yat kapasiteli 2 adet yat limanı inşaa edilmesi planlanıyor.

kanal istanbul merak edilen yeni güzergahı

YORUMLAR

  • 0 Yorum