Reklamı Geç
İşte Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı ofis binası "AND...

İşte Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı ofis binası "AND Kozyatağı"

AND Gayrimenkul projelerinden AND Kozyatağı ofis binası Türkiye'de ilk olarak 5 yıldızlı ofis binası sertifikasını alarak tescillendi. AND Kozyatağı, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında toplam 74 tesis arasında bu sertifikayı aldı.

05 Nisan 2017 - 13:18

AND Kozyatağı ofis binası Sekiz uluslararası ödülü ve kısa sürede ulaştığı yüzde 60 doluluk oranıyla iş güvenliği ve sağlığı alanındaki başarısı küresel çapta tescillendi!

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Nisan 2017 - İstanbul

İngiltere merkezli British Safety Council’den “5 Star” alan AND Kozyatağı ofis binası, “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında 74 tesis arasından bu sertifika almaya hak kazandı. Bu alanda Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu. 

Anadolu Grubu dahilinde AND Gayrimenkul markasıyla gayrimenkul sektöründe önemli işlere imza atılırken, referans projelerinden biri olan AND Kozyatağı ile uluslararası başarılar almaya devam ediyor.

AND Kozyatağı ofis binası, British Safety Council tarafından yapılan değerlendirme ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında 94.9 puanla Türkiye’nin 5 Star sertifikası almaya hak kazanan ilk bina oldu.

Söz konusu sertifika, AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta ve British Safety Council’in Türkiye partneri Doğa HSE Group Genel Müdürü Sertaç Güven’in katılımıyla AND Kozyatağı ofis binasında emlak basının katılımıyla düzenlenen toplantıda teslim edildi.

Sertifika teslim töreninde konuşan AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, iş güvenliği ve sağlığı alanında dünyanın en üst standartlarını temsil eden 5 Star sertifikası almaya hak kazanmaktan mutluluk duyduklarının altını çizdi. Usta konuşmasında, “Yola çıkarken, grubumuzun faaliyet gösterdiği alanlarda çevreye ve paydaşlarına duyduğu sorumluluğu, gayrimenkul alanına taşıyarak, sektöre örnek olmayı hedefledik. Kullanıcı dostu olan, verimlilik ve sürdürülebilirliğe odaklı bir yapının geliştiricisi olmak istiyorduk. Titiz seçim süreçlerinin ardından, uzman bir kadro ile çalışarak, atıl bir yapıyı, LEED Platin sertifikalı 8 adet ulusal ve uluslararası ödül sahibi, çevreci ve işlevsel bir yapıya dönüştürdük. Bina sakinlerinin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamak en üst sıradaki önceliklerimizden biriydi. 5 Star sertifikası da bu durumun en büyük kanıtı oldu. Bu sertifikayı Türkiye’de hak eden ilk ve tek bina olmaktan da mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi. 

66 Farklı Değerlendirme Kriterinden Geçer Not Aldı 

Doğa HSE Group Genel Müdürü Sertaç Güven, törende ülkemizde de 5 Star derecesinde ödül alan bir organizasyon olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti ve şunları kaydetti: "Politika ve organizasyon, strateji ve planlama, saha uygulamaları, performans yönetimi, değerlendirme ve gözden geçirme" olmak üzere 5 ana başlık ve bunlara bağlı 66 alt başlığın değerlendirilmesini kapsayan BSC 5 Star İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Sistemi, organizasyonların bu konudaki yönetim sistemi ve uygulamalarının detaylı analizini içermektedir. Bu başlıklara ek olarak değerlendirme sırasında liderlik, üst yönetim taahhüdü ve sürdürülebilirlik kriterleri de göz önünde bulundurulmaktadır. 60 yıllık BSC bilgi birikimi, tecrübeli ve akredite DOĞA HSE Group uzmanlarınca gerçekleştirilen denetimlerin, kurumların iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının geliştirilmesinde, ulusal ve uluslararası iyi uygulamaların yerleşmesinde önemli etkisi bulunmaktadır.” 

Yüzde 60 doluluk oranı

AND Gayrimenkul’ün “YAP-YAŞAT” felsefesi doğrultusunda tasarım ve geliştirme sürecindeki profesyonelliğini GRID bina yönetimi markası ile devam ettirdiğine de vurgu yapan Usta, bu yaklaşımın AND Kozyatağı’nı İstanbul’un en fazla tercih edilen ofislerinden biri haline getirdiğini söyledi. 

Her ay farklı bir konsept ile hazırladığımız Happy Monday etkinleriyle, ‘’80’ler partisi’’, ‘’Sevgililer Günü’’ , ‘’Sokak Tatları’’, ‘’Kadınlar Günü’’ gibi hayatın içinden özel etkinlikler gerçekleştirdik. Bina yönetiminde kullanıcıların mutluluğu ve rahatı bizim için her şeyden daha önemli. Bu da tercih edilme sebeplerimizin başında geliyor.’’

2017/04/8357961.jpg
2017/04/4163321.jpg
2017/04/5410590.jpg
2017/04/7980948.jpg
2017/04/131320.jpg
2017/04/7366964.jpg
1

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..