İşten çıkarmak 2 ay daha yasak

Koronavirüs salgını ile başlatılan işten çıkarma yasağında yeni bir uzatma kararı daha alındı. Yeni kararla o süre 2 ay daha uzatıldı.

İşten çıkarmak 2 ay daha yasak
Editör: Hakan A.
04 Eylül 2020 - 08:01 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 08:05
Pandemi sırasında işçilerin çalıştığı yerlerde istihdamını dveam ettirecek adımlar atan Devlet, işçilerin çıkarılmasının önüne geçen yasa hazırlamıştı. Süresi iki defa uzatılan yasak bir kez daha uzatıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 4 Eylül 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan işten çıkarma yasağı bir kez daha uzatıldı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Bu kapsamda işçi çıkarma yasağı 2 ay daha uzatılmış oldu.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca işverenin 3 aylık süre ile çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül 2020’den itibaren 2 ay daha uzatıldığı kaydedildi.

17 Nisan tarihinde başlayan işten çıkarma yasağı uygulaması, 17 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere 1 aylığına uzatılmıştı. Cumhurbaşkanına da bu süreleri, 30 Haziran 2021’e kadar her defasında en az üçer aylık sürelerle uzatma yetkisi verilmişti. Son alınan kararla birlikte 2 ay daha işten çıkarmaların önüne geçecek karara imza atılmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum