İstMarina AVM'de Çocuklar  Bilimle Buluşuyor

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi’nde eğlence devam ediyor. Sosyal ve kültürel aktiviteleri ile her yaştan ziyaretçilerine keyifli anlar sunan İstMarina AVM bu hafta sonu yine birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikleri minik ziyaretçileriyle buluşturuyor.  

İstMarina AVM'de Çocuklar  Bilimle Buluşuyor
Editör: Hakan A.
04 Nisan 2019 - 16:55

Çocuklara yönelik eğlendirici ve uygulamalı bilim etkinlik programları sunan Mad Science Bilim Atölyesi, bu hafta İstMarina AVM’de çocuklarla buluşacak. 

Eğlenceli ve eğitici aktivitelerde çocuklar, merak uyandıran interaktif uygulamalarla en temel bilimsel kavramlarla tanışarak bilimin farklı ve güzel yönlerini keşfedecekler. Minik dahiler, 14.00-17.40 saatleri arasında düzenlenecek bilim atölye çalışmalarında ‘’Çılgın Kimya Polimerler, Ateş ve Buz, Uç Uç Havalan ve Havanın Maceraları” başlıkları altında birbirinden ilginç ve interaktif olma özelliği taşıyan bilim deneylerinin ve gösterilerinin gerçekleşeceği aktivitelerde, eğlenceli ve eğitici birçok bilim deneyimi yaşayacaklar. Eğlenceli bilim aktivitelerinde çocuklar eğlenirken bilim deneyleri yapacak ve yepyeni bir görsel şölen ile dünyanın nasıl işlediğini öğrenecekler. 

YARATICI ATÖLYE ÇALIŞMALARI
İstMarina AVM, eğlenceli atölye çalışmaları ile de hafta sonuna renk katacak. 06 Nisan Cumartesi gerçekleşecek ‘Saksı Tasarlama Atölyesi’nde çocuklar, yaratıcılıkları kapsamında saksıları renk renk boyayıp, süsleyerek kendi saksılarını tasarlayacaklar. 


07 Nisan Pazar günü, kaynakların doğru kullanımının önemini çocuklara aşılamak bilinciyle gerçekleştirilecek ‘Doğa Dostu Bez Çanta Tasarlama Atölyesi’nde ise tasarlanacak bez çantalarla çevre dostu ürünleri hayatımıza katma konusunda çocuklarda farkındalık yaratılacak. 

15.00 – 18.00 saatleri arasında düzenlenecek atölye çalışmaları tüm çocukların ücretsiz katılımıyla gerçekleşecek. 

Mad Science Bilim Atölyesi:

14:00-14:30 Bilim Gösterisi - Ateş ve Buz
15:00-15:40 Bilim Atölyesi - Çılgın Kimya Polimerler
16:00-16:30 Bilim Atölyesi - Havanın Maceraları
17:00-17:40 Bilim Gösterisi - Uç Uç Havalan

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum