İzmir 3 yeni stada kavuşacak!

İzmir 3 yeni stada kavuşacak!

İzmir Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka'ya üç yeni stat yapılacak! Üç yeni stadyuma kavuşacak olan İzmir'de 9 Eylül tarihinde Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile temeller atılacak.

07 Eylül 2017 - 12:42

İzmir'de 3 yeni stadyumun temelleri 9 eylülde atılacak. Başbakan Yıldırım İzmir'de yapımı planlanan 3 yeni stadyum projesi hakkında bilgiler verirken, yeni stat projelerinin temelleri 9 eylül tarihinde atılacağını söyledi. İşte İzmir'e kazandırılacak o yeni stadyum projeleri.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 07 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye'nin en büyük üçüncü şehri olan İzmir'de yeni stat projeleri için düğmeye basıldı. İzmir'de yapımı planlanan Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka stadyumlarının temeli, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 9 Eylül tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılacak..

Türkiye'nin hemen her ilinde yapımı devam eden stadyumların yanı sıra Hükümet spor alanında önemli yatırım hamlelerine devam ediyor. BU çerçevede İzmir'de yapımına başlanacak olan üç yeni stat projesinin temelleri 9 Eylül tarihinde yapılacak törenle atılacak. İzmir ekiplerinden Göztepe bu yıl Süper Lig'de maçlarını oynamaya başlarken, diğer spor kulüplerine de destek anlamında yeni stadyumları inşaa edilecek. Stat sorunu yaşanan İzmir kulüplerine büyük bir destek sağlanmış olacak.

İzmir futbolunda çok önemli bir yere sahip olan Alsancak Stadı, 2014-2015 sezonu başında depreme dayanıksız olması nedeniyle kapatılmış ve 2015 senesinde ise yıkım işlemi yapılanstat mevcut yerine tekrar yapılacak. Yeni stadın kapasitesi toplam 14 bin kişi seyircili olacak.

GÜRSEL AKSEL SPOR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

TOKİ tarafından 218 milyon 900 bin lira bedelle ihale edilen 20 bin 35 kapasiteli Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin 700 gün içerisinde tamamlanacak projelerden biri.

Şehrin silüetini bozmayacak şekilde projelendirilen stadın üzerindeki çatıda insanlar koşu ve yürüyüş yapabilecek.

KARŞIYAKA STADI

2014 yılında yapılan ilk ihale sonrarasında 62 milyon bedelle bir kez daha ihale edilen Karşıyaka Stadı'nın temeli de aynı gün içerisinde Başbakan Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleştirilecek. İlk ihaleden sonra bazı çalışmaların yapıldığı 15 bin kapasiteli stadın inşaata başlanmasından 550 gün sonra tamamlanacağı gelen haberler arasında.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İzmir'in beklediği statlar için hızlı bir inşaa sürecinin 9 Eylül tarihinde yapılacak temel atma töreniyle başlanacığını ve kısa sürede stadyumların İzmirli sporseverlerin hizmetine gireceğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..