İzmir'de deprem mi oldu? 4-5 Ocak'ta nerelerde deprem oldu?

İzmir'de deprem mi oldu? Son depremlere ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte 4 ve 5 Ocak 2020 tarihinde yaşanan depremler...

İzmir'de deprem mi oldu? 4-5 Ocak'ta nerelerde deprem oldu?
Editör: Hakan A.
05 Ocak 2020 - 08:11 - Güncelleme: 05 Ocak 2020 - 08:13

Günün son dakika deprem haberleri gelmeye başladı. Gece saatlerinde İzmir'de yaşanan deprem korku ve paniğe neden oldu. Bu deprem öncesi ve sonrasında başka hangi illerde deprem yaşandı? Yaşanan son dakika depremler ile alakalı ayrıntılı bilgiler belli oldu. İzmir Urla, Adana ve Amasya illerinde depremler meydana geldi.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 05 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde yaşanan son depremlere ilişkin bilgiler gelmeye devame diyor. Deprem kuşağı ülkemizde deprem olmadan bir gün daha geçmezken, 4 ve 5 Ocak tarihlerinde yaşanan depremlere dair ilk bilgiler haberimizde.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından son depremlere ilişkin açıklamasında ise, saat 01:11 sıralarında Merkez Üssü Ege Denizi, İzmir iline bağlı Urla ilçesi açıklarında 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD son depremler İzmir Urla

 Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre saat 01:11 sıralarında merkez üssü Oniki adalar açıklarında meydana gelen deprem 4.1 şiddetinde kaydedildi. Deprem yerin yaklaşık 16.2 kilometre kadar derinlerde meydana geldiği kaydedildi.

İzmir ve bölgesini etkileyen deprem çevre illerde hissedilirken, kısa süreli korku ve panik yaşandığı kaydedildi.

Diğer yaşanan son depremler ise şöyle;

 Diğer taraftan dün gece 01:20 sıralarında Merkez üssü Amasya olan 2.8 büyüklüğünde, 20:13'te ise merkez üssü Adana olan 2.9 şiddetinde depremler meydana geldi.

Kandilli tarafından açıklanan 4-5 Ocak tarihlerinde meydana gelen son depremler;

4-5 Ocak 2020 son depremler kandilli

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum