İzmir Karaburun'daki o yapı yerle bir edildi

Bakan Kurum'un talimatı ile başlatılan soruşturma sonrasında İzmir Karaburun'da denize sıfır konumda inşaa edilmeye çalışılan o kaçak yapı yıkılarak yerle bir edildi.

İzmir Karaburun'daki o yapı yerle bir edildi
Editor: Hakan A.
19 Kasım 2019 - 14:02

Türkiye genelinde kaçak yapılarla mücadele bakanlık seviyesinde hızla devam ederken, Karaburun'da inşaa edilmek istenen yapının yıkımı gerçekleştirildi. Denize sıfır inşaa edilmek istenen o yapı ekipler tarafından yıkıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 19 Kasım 2019 - İstanbul


Geçtiğimiz hafta sıkça gündeme gelen İzmir Karaburun'da doğal sit alanı içerisinde inşaa eidlmeye başlanan kaçak yapı için yıkım kararı verilerek uygulandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olaya bizzat el atarak soruşturma başlatılan o yapı yerle bir edildi.

Bakan Kurum'un talimatı ile başlatılan soruşturma sonucunda Samsa Burnu'nda inşasına kısa bir süre önce başlanan yapının yıkımı öncesi, inşaatta kullanılmak üzere bulunan malzemeler  çalışanlar tarafından toplanarak, kamyona yüklenerek bölgeden götürüldü. Yapı Kayıt belgesi iptal edilen yapının yıkımı ekipler tarafından güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

Bakanlık, Türkiye'nin pek ok ilinde benzer uygulamalar ile doğal sit alanlarına yapılmak istenen yapıların yıkım çalışmalarına devam ediyor.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum