İzmir ve Manisa'da korkutan deprem

İzmir ve Manisa illerinde art arda gelen depremler korku ve paniğe neden oldu. Sabah saatlerinde ilk olarak Manisa ilinde 4.3 şiddetinde bir deprem meydana gelirken, hemen peşinden ise İzmir merkezli bir başka deprem yaşandı. İşte yaşanan son depremlere ilişkin haberler.

İzmir ve Manisa'da korkutan deprem
Editör: Hakan A.
27 Ocak 2019 - 08:19
İzmir'de yaşanan ve büyük korkuya neden olan dünkü deprem sonrasında bu sabah da bir deprem meydana geldi. Manisa ve İzmir'de yaşanan depremlere ilişkin sond akika bilgileri haberimizde. Manisa'da saat kaçta deprem oldu? Depremin büyüklüğü ve merkez üssü neresi? İzmir'de yaşanan depremin ayrıntılarını da haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte son dakika deprem haberleri ile, günün son depremleri...

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri - 27 Ocak 2019 - İstanbul


İzmir ve Manisa ilinde sabah saatlerinde meydana gelen depremler korku ve paniğe neden oldu. Sabah erken saatlerde vatandaşı uykusunda yakalayan depremlerin ilki Manisa ilinde sabah saat 06:15 sıralarında, İzmir'de ki deprem ise hemen peşinden saat 06:16'da meydana geldi.

İzmir merkezli depremler bu sabah saatlerinde vatandaşı uykusundan etti. Manisa ve İzmir'de iki ayrı deprem 1 dakika arayla meydana geldi.


T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son deprem verilerine göre, Manisa iline bağlı Akhisar ilçesinde sabah saat 06:15 sıralarında 3.9 büyüklüğünde, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde deprem yaşandı.

manisa akhisar deprem

Bu depremden bir dakika sonra ise İzmir Menemen'de 06:16 sıralarında 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği kaydedildi. Menemen depremi de yerin 7 kilometre derinlikte yaşandığı kaydedildi.

izmir menemen deprem

Kandilli Manisa depremini 4.3, Menemen depremini ise 3.9 olarak açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ise Maisa'da yaşanan depremin şiddetini 4.3 olarak açıkladı hemen peşinden ise 4.1 olarak revize ederken, İzmir'de yaşanan depremin büyüklüğünü ise 3.9 olarak açıkladı.

26 Ocak tarihli son deprme haberlerine göre İzmir Menemen'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, yaşanan deprem büyük korku ve paniğe neden olmuştu. İzmir depremine ilişkin en son bilgileri öğrenmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum