İzmirli 4.3 büyüklüğünde ki deprem ile sokaklara döküldü

Geçtiğimiz haftayı felaketlerle geride bırakan İzmir bu kez Richter ölçeğine göre 4.3 şiddetinde depremle sarsıldı. Gece saatlerinde İzmir Menemen merkezli yaşanan korkutan deprem sonrasında vatandaş bir anda kendini sokaklara attı.

İzmirli 4.3 büyüklüğünde ki deprem ile sokaklara döküldü
Editör: Hakan A.
26 Ocak 2019 - 07:47 - Güncelleme: 27 Ocak 2019 - 08:23

İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle Türkiye'de gözler bir anda bölgeye çevrildi.Gece saatlerinde İzmir ili Menemen ilçesinde meydana gelen deprem Richter ölçeğine göre 4.3 şiddetinde hissedilirken, Kandilli depremin şiddetinin 4.1 olduğunu açıkladı. İşte gece boyunca İzmir'de deprem nedeniyle yaşananlar...

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 26 Ocak 2019 - İstanbul


27 OCAK TARİHLİ SON DEPREMLER! İZMİR ve MANİSA'DA ART ARDA DEPREM! İŞTE DETAYLAR.

Deprem ülkesi Türkie'nin en büyük şehrirlerinden biri olan İzmir merkezli yaşanan deprem büyük korku ve paniğe neden olurken, Türkiye'nin pek çok ili eş zamanlı olarak harekete geçerek Acil durum protokolü uyguladı. Ekipler hazır bekletildi...T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son dakika verilere göre deprem İzmir Menemen merkezli ve 4.3 şiddetinde olarak meydana geldiği kaydedildi. Yaşanand epremin yerin yaklaşık 15 kilometre derinlerde yaşandığı kaydedildi.

Kandilli İzmir depremini 4.1 ölçümledi.

Türkiye'nin deprem üssü Kandilli ise açıklamasında depremin büyüklüğünü 4.4 olarak açıkladı. Daha sonra ise 4.1 olarak revize etti. Depremin yerin 15.9 kilometre derinlikte olduğu Kandilli verilerine yansıdı.

Vatandaş bir anda sokağa döküldü

İzmir'in çok sayısında hissedilen deprem esnasında vtaandaşların hızla evlerini terk ederek sokaklara çıktığı ve saatlerce evlerine giremediği bildirildi. İzmir başta olmak üzere pek çok yakın ilde acil durum ekiplerinin hazır olması istendiği bildirildi.

aralanma ve can kaybıu yaşanmadığı İzmir Menemen depremi büyük korkuya neden olurken, hissedilen yerlerde ekipler tarafından verilen raporlarda her hangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı kaydedildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum