İzmit'de bazı mahalleler riskli alan ilan edildi

Kentysel dönüşüm çalışmalarının sürdüğü Kocaeli İzmit'de bazı mahalleler riskli alan olarak ilan edildi. Riskli alan ilan edilen mahallelere dair kroki ve sınırları belirten ayrıntılar için tıklayın.

İzmit'de bazı mahalleler riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
11 Aralık 2018 - 06:57 - Güncelleme: 11 Aralık 2018 - 07:21
Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla sürdüğü ülke genelinde yeni riskli alan ilan edilmesine devam ediliyor. Bu çerçevede Kocaeli ilinde yeni bir riskli alan ilan edildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm Haberleri - 11 Aralık 2018 - İstanbul


Milyonlarca yapıyı ilgilendiren kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Türkiye'nin pek çok ilinde Bakanlık ve Belediyeler çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli ili, İzmit ilçesi, Veliahmet ve Hacıhızır Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alanın Riskli Alan ilan Edildi.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karara göre, Kocaeli ili, İzmit ilçesi, Veliahmet ve Hacıhızır Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanunun 2 nci ve ek 1 inci maddeleri gereğince karar verildi.


11 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararla riskli alan ilan edilen yerlerin listesi ve krokilerini görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum