Japonya Fukuşima ’da korkutan deprem! 7.3 büyüklüğünde deprem...

Japonya Fukuşima 'da korkutan deprem! 7.3 büyüklüğünde deprem sonrası Tsunami alarmı

Japonya'nın Fukuşima şehrinde tarih bir kez daha tekerrür etti ve 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem ile alakalı ilk bilgiler gelmeye başladı, yaşanan deprem sonrasında Tsunami alarmı verilirken dalga boyu 3-4 metreden fazla olabilir denildi.

22 Kasım 2016 - 06:41

Japonya korkutan depremle sarsıldı. Merkez üssü Fukuşima  olduğu kaydedilen deprem 7.3 şiddetinde gerçekleşti.

Dünyanın en korkutucu depremlerinin yaşandığı Japonya bir kez daha sallanırken, 7.3 büyüklüğünde ölçülen depremden hemen sonra yetkililer tsunami alarımı verdiği gelen son dakika haberleri arasında. Depremin Fukuşima merkezli olduğu belirtilen depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı ifade ediliyor.

Japonya'da yaşanan 7.3 şiddetindeki deprem sonrasında ilk bilgiler gelmeye devam ediyor. Deprem ülkesi Japonya bir kez daha sallandı. Japonya 7.3 ile çok şiddetli bir deprem meydana geldi. Yaşanan Japonya depremi sonrası ilk resmi açıklama depremin şiddeti ve merkez üssü olarak açıklanırken, Japonya Meteoroloji Ajansı verilerine göre yapılan açıklamada, depremin 10 kilometre derinlikte  oluştuğunu duyurdu. Bölgede tsunami alarmı verildi ve dalgaların 3 metreye kadar  yükselebileceğinin altı çizilirken, deprem sonrası tüm vatandaşların uyarlmaya başlandığı ifade ediliyor.

Örneği daha önce yaşandı ve binlerce insanın feci biçimde ölümü ile sonuçlanmıştı. Japonya'da aynı bölgede hafızalardan çıkmayan görüntülerle 11 Mart 2011 yılında tüm dünya yaşananları izlemiş ve oldukça korkunç görüntüler dünya'da dehşet etkisi yaratmıştı. Gelen tsunami saniye saniye izlenmişti. 

22 Kasım tarihli güncel gazeteler: Yerel ve Ulusal tüm gazeteler için alttaki bağlantıyı kullanın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..