Jeff Bezos, yeni evi için trink öder: 165 Milyon Dolar

Amazon'un sahibi, Dünyanın en zengin iş insanı Jeff Bezos, yeni malikanesine adeta servet ödedi. Los Angeles şehrine bağlı Beverly Hills'te şimdiye kadar 165 Milyon Dolara satılan yer yoktu...

Jeff Bezos, yeni evi için trink öder: 165 Milyon Dolar
Editör: Hakan A.
15 Şubat 2020 - 13:57
Dünya devi Amazon'un patronu, cömert harcamalarına bir yenisini daha ekledi. Yeni bir ev satın alan Bezos, trink diye adeta bir servet ödedi. Bezos, Beverly Hills'te satın aldığı yeni malikanesine 165 Milyon Dolar ödedi.

Emlak Pencerem / Emlak Magazin  - 15 Şubat 2020 - İstanbul


Dünya genelinde ticaret ağı bulunan, Amerika'da medya dahil pek çok alanda iş yapan ancak daha çok Amazon'un sahibi olmakla bilinen iş insanı milyarder Jeff Bezos, Los Angeles şehrinde yeni malikanesine rekor ücret ödeyerek satın aldı.

ABD’nin Los Angeles kentinin Beverly Hills semtinde konumlu olan dev malikanenin yeni sahibi Bezos oldu. Malikanenin geçmişi de başka bir zengin, Warner Bros film stüdyolarının kurucularından biri olan Jack Warner tarafından 1937 yılında kendisi için inşa ettirdiği dev malikâne olarak biliniyor.  Bezos'un bu lüks malikaneye ödediği ücret ise adeta dudak uçuklatıcı bir rakam olarak Beverly Hills'te rekor kırmış oldu. Şimdiye kadar bölgede 165 milyon dolar (1 milyar TL) gibi bir paraya satılan ev bulunmuyor. Bezos böylece bu rekoru da kırmış oldu.


Her türlü konfora duyarlı tasarlanmış olan Bezos'un yeni malikanesi için şimdiden tadilat planlarının yapıldığı ifade ediliyor. Ünlü iş insanı milyarder Bezos'un bu malikane için ne kadar daha harcayacağı ise sadece Amerika'da değil, Dünya'da merak konusu olmuş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum