Jet Fadıl`ın arsası icaradan satılık

Bir dönemin ünlü ismi Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz'ün yıllardır satışını yaptığı ancak bir tek çivi dahi çakmadığı projenin arazisi icradan satılacak.

Jet Fadıl`ın arsası icaradan satılık
Editör: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 15:29

Adı her anıldığında mağdurlar ve dolandırıcılık iddialarıyla ile gündemden düşmeyen Jet Fadıl bu kez çivi dahi çakmadığı ve yıllarca satışını yaptığı projesinden. Fadıl Akgündüz'ün Antalya ilinde bulunan projesinin arsası icra yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Mağdurlar tarafından mahkeme kararı gereği arsa icradan satılacak...

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz’ün sahibi olduğu şirket tarafından Antalya’da  yapımı planlanan ve üzerinden 18 yıl kadar geçmesine rağmen çivi dahi çakılamayan projenin yapılacağı arsa icrada satılacak.

Antalya ilinde bundan tam 18 sene önce proje üzerinden satışları yapılan, fakat o günden bugüne  temeli atılmayan, çivi dahi çakılmayan evlerin yapılması planlanan arsa, icra yöntemiyle satışa çıkarılıyor.

Konuyla ilgili o projeden ev sahibi olma umuduyla paralarını kaptıran mağdurların avukatı Semih Gökpınar tarafından yapılan açıklamada, "Daireler, bedelleri peşin alınarak binlerce kişiye satılmış. Daire satın alan binlerce kişiyle birlikte sitenin yapılacağı arazinin satılması için hukuk mücadelesi verdik. Almanya’da yaşayan 4 müvekkilinin yaklaşık 17-18 yıl önce Fadıl Akgündüz’e ait Jetpa Pazarlama Limited Şirketi’nden konut satın aldıklarını, aradan geçen sürede evlerin temeli bile atılmayınca mağdurların yasal yollara bavurması sonucunda davalar kazanıldı. Hemen peşinden icra işlemlerine başlatıldı. 43 bin 404 metrekarelik yerin 4 Aralık’ta icra kanalıyla satışı yapılacak. Arazinin kıymet takdiri 16 milyon 276 bin TL olarak belirtilse de gerçek değeri 40 milyon liranın üzerinde" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum