Kabataş Transfer Merkezi Projesi’nde sona yaklaşılıyor

Kabataş Transfer Merkezi Projesi'nde sona yaklaşılıyor

Kabataş'ın çehresini değiştirecek olan Martı projesi için geri sayım başladı. Beşiktaş'ta İBB tarafından yapılan meydan düzenlemeleri çerçevesinde hayata geçirilen "Kabataş Transfer Merkezi Projesi"nde sona yaklaşılıyor.

21 Eylül 2017 - 13:17

"Kabataş Transfer Merkezi Projesi" kapsamında hızla süren inşaat çalışmalarında önemli bir yol katedilirken, projede sona yaklaşılıyor. Martı projesi olarak bilinen dev meydan şekillenmeye başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Eylül  2017 - İstanbul

Yapımı devam eden Kabataş Transfer Merkezi projesinde süren inşaat çalışmalarıyla projenin havadan görüntüleri yayımlanırken, pek çok ayrıntı ve hattın belirdiği gözlerden kaçmadı.

Konuyla alakalı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bölgede yapılan çalışmalarda bugüne kadar denizin üzerinde iskele ve platformların oluşturulması için yüzlerce kazık çakıldığı kaydedildi. Kazıklama işlemlerinin tamamlanmasının hemen peşinden ise betonlama işlemlerinin sürdüğü belirtildi. İnşa edilen iskelelerin yüksekliklerinin ise, şehrin siluetini bozmaması amacıyla 9,5 metreyi geçmeyecek şekilde tasarlandığı belirtildi.

Proje kapsamında kazıklar üzerinde inşa edilen yaklaşık 20 metre eninde, yaklaşık 600 metre uzunluğunda  bir alanda  yürüme yolu ve sosyal alanların çalışmalarının sürdüğü ifade edildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Kabataş İskelesi, Kabataş-Taksim füniküler hattı ve yapımına başlanan Mahmutbey-Kabataş metro hattı entegre edilmiş olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..