Kadıköy'de 19.23'te İstiklal Marşı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet kutlamaları İstanbul'da Kadıköy ilçesinde bir başka yaşandı. Her zaman olduğu gibi Bağdat Caddesi'nde toplanan yüz binler Saatler 19:23'e geldiğinde Kadıköylüler coşkuyla marş okudu...

Kadıköy'de 19.23'te İstiklal Marşı coşkusu
Editör: Hakan A.
29 Ekim 2020 - 21:22 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 21:42
Gün boyu İstanbul'da pek çok ilçede Cumhuriyet kutlamaları gerçekleştirilirken, saatler 19:23'ü gösterdiğinde tüm bir ağızdan İstiklal Marşı ile vatandaşlar büyük coşku yaşadı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler- 29 Ekim 2020 - İstanbul


Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Kadıköylüler saatler 19.23’ü gösterdiğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü pandemi nedeniyle bu yıl kol kola, omuza düzenlenemedi. Ancak pandemi önlemlerini gözeten Kadıköy Belediyesi, yürüyüş yerine Cumhuriyet Tırı öncülüğünde oluşan araç konvoyu ile Cumhuriyet Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutladı. 


“Daima Cumhuriyet” sloganıyla ilerleyen Cumhuriyet Tırından marşlar ve şarkılar çalındı. Tıra uzun bir araç konvoyu eşlik etti. Saat 19.00’da Suadiye’den hareket eden Cumhuriyet Tırından saatler 19.23’ü gösterdiğinde İstiklal Marşı yükseldi. 

istanbul kadıköy

Bağdat Caddesinde bulunan yurttaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı’na eşlik etti. Cumhuriyet sevdalıları evlerinin pencerelerinden, balkonlarından salladıkları Türk Bayrakları ile Cumhuriyet coşkusuna katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum