KADIN VE ÇOCUĞA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KAPSAMINDA PROTOKOL İMZALANDI

Kadın ve çocupa yönelik şiddetle mücadele kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Barosu arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokolle kurumlar arası iş birliği yapılacak. Gelincik Merkezi’ne başvuran kadın ve çocuklara psikolojik, ekonomik ve sosyal yönden destek verilecek.

KADIN VE ÇOCUĞA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KAPSAMINDA PROTOKOL İMZALANDI
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2019 - 11:30 - Güncelleme: 06 Kasım 2019 - 11:31

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Ankara Barosu Başkanı Erdinç Sağkan, ''Kadın ve Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele'' kapsamında protokol imzaladı. 

Proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine gerekli desteğin verilmesi konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Barosu birlikte hareket edecek.

Emlak Pencerem - 6 Kasım 2019


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Ankara’nın kadınlar için ayrıcalıklı bir kent olması için yaptığı çalışmalara devam ediyor.Ankara’yı kadınlar için güvenli hale getirecek çalışmalar kapsamında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara Barosu Başkanı Erdinç Sağkan arasında protokol imzalandı.

Başkanlık makamında gerçekleşen protokol törenine, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu ve Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

İmzalanan protokol ile Ankara Barosu tarafından, kadına ve çocuğa şiddetle mücadeleye yönelik geliştirilen ve halen ihtiyaç sahiplerine gerekli destekleri sağlayan ‘Gelincik Projesi’ kapsamında iş birliği yapılacak. Proje hedefleri doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Barosu ihtiyaç sahiplerine gerekli desteğin verilmesi konusunda beraber hareket edecek.

Büyükşehir Belediyesi, Gelincik Merkezi’ne başvuran kadın ve çocuklara psikolojik, ekonomik ve sosyal yönden destek sağlayacak.

ŞİDDET MAĞDURU KADIN VE ÇOCUKLAR BİLGİLENDİRİLECEK

Protokol kapsamında Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı, farklı ilçelerdeki Kadın Sığınma Evleri, Kadın Danışma Merkezleri, Aile Yaşam Merkezleri, Hanım Lokalleri ve Gençlik Merkezleri ile Ankara Barosu arasında koordinasyon sağlanacak.

Kadın Konukevlerine yerleştirilen kadın ve çocukların ihtiyacı durumunda, sosyal çalışma görevlileri aracılığıyla, Ankara Barosu’na bu kişiler hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi, Gelincik Merkezi’ne başvuran şiddet mağduru kadın ve çocukların ayrıca psikolojik, ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesine katkıda bulunacak. Muhtarlıklara gerekli bilgilendirmeler yapılarak, şiddet mağdurlarının Gelincik Merkezi’ne yönlendirilmesi sağlanacak. Mahallelerde ayrıca kadın ve çocuk hakları, aile içi şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, mağdurların başvurabileceği yasal yollar hakkında toplantılar da düzenlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum