Reklamı Geç
Kadir Topbaş açıkladı; Üsküdar – Ümraniye metro hattı neden...

Kadir Topbaş açıkladı; Üsküdar – Ümraniye metro hattı neden gecikti?

İstanbul'un önemli metro hattı projelerinden birisi olarak açılmayı bekleyen Üsküdar – Ümraniye metro hattının neden hala açılmadığını Başkan Kadir Topbaş açıkladı.

03 Haziran 2017 - 08:03

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geciken metro hatları ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Hacıosman-Yenikapı metro hattında kullanılmak üzere 68 adet vagonun ilkinin indirilmesi sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Topbaş önemli bilgileri paylaştı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Haziran 2017 - İstanbul

İstanbul'da yapımı devam eden metro projelerinde yaşanan gecikmeler ile alakalı konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açılışı geciken metro hatlarıyla ilgili sebepleri açıkladı.

Bazı motro hatlarının hizmete alım sürelerinde gecikmeler yaşandığını ve bunun normal olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Çünkü bu sistemlerde yani insan sürücüsü olmayan sistemlerde hata payını sıfıra indirmek için bir yılı aşkın bir süreyle testler yapılıyor. İnsan sürücülü sistemlerde bu gecikmeler yaşanmaz. Üsküdar – Ümraniye metro hattındaki gecikmenin sebebi de budur” diye konuştu.

En Yeni Metrolar Bizde

Başkan Topbaş metro ağlarını oluşturmada ülke olarak gecikildiğini ve yeni metro ağları oluşturulduğundan da en ileri teknolojiyi metro hatlarında kullandıklarını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyada metro yapımında gecikmişiz. Ama başka bir şey ise bütün metro sistemlerinin tamamı çok yeni teknoloji ile yapılıyor. Şu anda bizim teknolojide New York, Tokyo, Londra’da, Berlin’de bu ileri teknoloji yok. Bizim burada kullandığımız teknolojiler ve vagon kaliteleri daha iyi. Çünkü onlar yüz – yüz elli yıl önce yaptılar ve o sistemler eskidi. Bizler o zamanki teknolojiden değil, bu günkü teknolojiden yaptığımız için en modernleri bu şehre yakışır diyoruz.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..