Kağıthane'de çöken binanın yerine "En kısa zamanda sağlıklı binalar inşa edilecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, twitter hesabı üzerinden attığı mesajlarla, Kağıthane'de çöken binayla ilgili bilgiler verdi. Kurum sıralı mesajlarında süreç hakkında bilgi verirken en kısa zamanda sağlıklı yapıların inşa edileceğini ifade etti.

Kağıthane'de çöken binanın yerine
Editor: Hatice Kolçak
23 Nisan 2019 - 11:10 - Güncelleme: 23 Nisan 2019 - 11:12

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kağıthane'de çöken bina ve etrafında ki yapılar hakkında açıkla yaptı.Murat Kurum sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum;

"İstanbul Kağıthane ilçesi Yahya Kemal Mahallesinde istisnat duvarının yıkılmasının ardından bir süre önce boşaltılan binanın çökmesi üzerine İstanbul Valiliğimiz koordinesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz gerekli çalışmalara hemen başlamıştır.

Öncelikle ön jasar tespit çalışmaları yapılmış olup tehlike arz eden yandaki binanın yıkımı kontrollü şekilde gerçekleştirilmektedir.Yarın sabah itibariyle de mahallemizde boşaltılan binalarda risk tespit çalışmaları ve çıkacak raporlar doğrultusunda hareket edilecektir.

Daha önce Kartal Orhantepe Mahallesi'nde olduğu gibi Yahya Kemal Mahalle'sinde devatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderecek tedbirler süratle alınacak ve TOKİ Başkanlığımızca sağlıklı yapıların bir an önce inşası sağlanacaktır.

Yahya Kemal Mahallesi'ndeki vatandaşlarımız, kurulan kriz masasına başvurarak binalarının risk tespitini yaptırabilecektir.Bu elim olayda can kaybı olmaması tesellimizdir. Evleri yıkılan vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Böylesi elim olayların tekrar yaşanmamasını diliyorum."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum