Kahramanmaraş'da korkutan iki deprem

Günün son dakika deprem haberlerini veren AFAD, Kahramnanmaraş iline bağlı Andirin'da iki deprem meydana geldiğini açıkladı. İlk deprem saat 08 sıralarında 3.5 şiddetinde ölüçülürken, ikinci deprem ise 10 sıralarında 4.3 şiddetinde ölçümlendi... İşte Kahramanmaraş'ta yaşanan son depremlere ilişkin ilk bilgiler.

Kahramanmaraş'da korkutan iki deprem
Editor: Hakan A.
04 Ağustos 2018 - 11:56

Kahramanmaraş'da sabah saatlerinde meydana gelen deprem sonrasında bu kez büyüklüğü 4.3 olan bir başka deprem oldu. İşte depremle alakalı ilk bilgiler...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Ağustos 2018 - İstanbul

Bu sabah Kahramanmaraş iki farklı depremle sarsıldı. Sabah saatlerinde merkez üssü Andirin olan 3.5 büyüklüğünde yaşanan deprem sonrası bu kez saat 10:09 sıralarında 4.3 şiddetinde başka bir deprem daha meydana geldi. Depremin merkez üssü yine Kahramanmaraş Andirin olarak açıklandı. 

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlanan son depremlere ilişkin verilere göre, Kahramanmaraş Andirin'da sabah saat 08:47 sıralarında 3.5 büyüklüğünde ilk depremin meydana geldiği kaydedildi. Depremin yerin 13 kilometre derinlerde meydana geldiği bildirildi.

AFAD, Kahramanmaraş Andirin'da bu kez saat 10:09 sıralarında 4.3 büyüklüğünde bir depremle sarsıldığını açıkladı. Deprem bu kez 37.43 kilometre derinlerde yaşandı.

Yaşanan depremler sonrasında vatandaşların kısa süreli korku ve panik yaşadıkları gelen son dakika bilgileri arasında. Bölgede yaşanan iki depremin çevre bölgelerde de hissedildiği bildirildi.