Kahramanmaraş'ta 'en saçma' o binanın alıcısı hazır

Şu sıralar Kahramanmaraş'ın adını duyuran ama en saçma olarak google sonuçlarında ilk sırada yer alan bina ile alakalı önemli gelişmeler gündemde geniş yer buluyor. Yıkım kararı verilen o binanın alıcısı hazır!

Kahramanmaraş'ta 'en saçma' o binanın alıcısı hazır
Editör: Hakan A.
10 Eylül 2020 - 20:18 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 20:19
Türkiye Kahramanmaraş'ta inşaa edilen, google arama sonuçlarında en saçma bina diye aratıldığında ilk sırada tıklanma rekorları kıran, K.Maraş'ı dünya genelinde tanınır hale getiren bina ile alakalı gelişmeleri  yakından takip ediyor. Yaşanan gelişmeler sonrasında yıkılması gündeme gelen saçma binanın alıcısı hazır!

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Eylül 2020 - İstanbul


Kahramanmaraş ilinde Özel İdare İş Merkezi olarak bilinen, Dünya'nın google arama motoru sayesinde en saçma bina bina olarak tanıdığı bina hakkında yıkım kararı verilmişti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmasına karar verilen 18 katlı Özel İdare İş Merkezi'ni satın almak isteyen ve bu şekilde faaliyetini sürdürmesini isteyen bir kişi şu sıralar gündemde.

Google sonuçlarında ilk sırada

'the most ridiculous building' olarak google üzerinden aratıldığında gerek haberler, gerekse görsel arama sonuçlarında Kahramanmaraş'ın meşhur binası ilk sırada Dünya tarafından oldukça ünlü olmuş durumda. Böylece Kahramanmaraşlıların 'Sarı bina' olarak adlandırdığı Özel İdare İş Merkezi olarak şehirde anılan, görselliği nedeniyle internet arama motoru Google'da 'Dünyanın en saçma binası' olarak yapılan aramada ilk sırada milyonlar tarafından tanınmış oldu. K.Maraşlılar ise durumdan memnun. Diğer taraftan durumdan memnun olmayanlar ise binanın yıkılmasını istiyor. Yıkılmasını istemeyen bir iş adamı ise binanın orjinalini koruması adına satın almak istiyor.

kahramanmaraş en saçma bina

30 Milyon vermeye hazır!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce yıkılması yönünde karar alınan 18 katlı Özel İdare İş Merkezi'ne hemşehri iş adamı alıcı çıktı. Müteahhit olan Kahramanmaraşlı iş insanı Mustafa Gök, binaya 30 milyon lira vermeye hazır olduğunu duyurarak, 'Şehrin depreme dayanıklı en sağlam binasını yıkmak yerine gerekli tadilâtlarla bir marka yapıp şehrimize kazandırmalıyız. İhale ile satılması durumunda binaya 30 milyon lira ile talibim. İnşaat teknolojisi gelişmiş durumda ve görselliği değiştirilebilir. Şehrin merkezinde 2 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, şehrimizin fore kazık ile yapılmış ilk, en sağlam binasından biri. Bu binanın yıkılması ülke ekonomisi açısından da şehrimiz açısından da büyük bir kayıp. Bizim de bu kayba gönlümüz razı olmadığı için satılırsa talip olacağımızı gündeme getirdik. Şu an bu binaya 30 milyon lira vermeye hazırım. Bu binanın içerisinde tadilatlar yaparak, şehrimize bir marka kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. O bina ihale ile satılması durumunda 30 milyon liradan çok daha fazla eder ve ihale anında 30 milyonun üzerine de çıkartırız. Yeter ki yıkılmasın, tadilata izin verilsin' ifadelerini kullandı.

Hakkında yıkım kararı bulunan ve şehrin sembolü olarak vatandaşın alıştığı binanın akıbetinin ne olacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum