Kahramanmaraş'ta riskli alan ilan edilen yerlerin listesi

Kahramanmaraş Merkez'de bazı bölgeler riskli alan ilan edildi.

Kahramanmaraş'ta riskli alan ilan edilen yerlerin listesi
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2013 - 10:46

Riskli alanların tespiti 2013 yılı içerisinde artarak devam edecek. Bakanlık ve belediyeler kentsel dönüşüm sürecinde her geçen gün kazandıkları deneyimler ile geleceğe yönelik adımlarını sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş İli, Merkez İlçesi, Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malikejder mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında Karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
         
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyeleri çalışmaları kapsamında riskli alan olarak ilan edilen yerlerin sayılarıda artmaya başladı. Son olarak 6 Şubat Cumartesi günü yayınlanan Resmi Gazete'de Bakanlar kurulu kararıyla Kahramanmaraş İli, Merkez İlçesi, Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malikejder mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı yerler riskli alanl olarak tespit etti.

Bakanlar Kurulu kararınca 6 Şubat 2013 Tarihli ve 28551 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 2013/4252 Karar Sayısı ile edilen tebliğe göre;

Kahramanmaraş İli, Merkez İlçesi, Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malikejder mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların riskli alan olarak belirlenmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 8/1/2013 tarihli ve 92 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 28/1/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

KAHRAMANMARAŞ MERKEZDE TESPİT EDİLEN YENİ RİSKLİ ALANLARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Haber : Emlak Pencerem


YORUMLAR

  • 0 Yorum